Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Okinavos“ prezidentei – aukščiausias įvertinimas

Technikos testas karatistams
Organizatorių nuotr. / Technikos testas karatistams
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Karate kyokushin akademijos „Okinava“ prezidentė ir mokytoja Jurgita Činauskaitė – Četiner tapo pirmąją ir vienintele moterimi Lietuvoje, turinčia teise ryšėti vieno iš aukščiausių karate meistriškumą simbolizuojančių juodų diržų – 3 dan‘ą.

Rugpjūčio pradžioje Palangoje vyko tarptautinė karate kyokushin stovykla, kurioje dalyvavo ir 14 okinaviečių. Karate kyokushin akademijos „Okinava“ trenerių komanda šioje stovykloje puikiai įveikė dar vieną meistriškumo pakopą ir apsigynė aukštus karate kyokushin diržus: 3 kyu - Rima Lisinskaitė, Viktorija Titkina ir Joana Sarpaliūtė; 2 kyu - Sergej Matiunin; 1 kyu – Robertas Skurdenis, Dmitrij Jaskovec ir Artur Kirjakulov. Pastariesiems beliko vienas laiptelis iki Karate Meistro pirmos pakopos – juodo diržo.

Svarbiausias tarptautinės karate kyokushin stovyklos akcentas buvo – Europos Karate Organizacijos (EKO) diržų egzaminas, kuriame buvo laikomi III Dan‘o (4 dalyviai) ir IV Dan‘o (8 dalyviai) egzaminai. Egzaminą priiminėjo 3 iš 5 EKO Techninio komiteto narių: pirmininkas ispanas Juan Carlos Escalera (6 Dan‘as) bei nariai vengras Furko Kalman (7 Dan‘as) ir anglas Cyril  Andrews (6 Dan‘as). Nuo III Dan‘o diržų egzaminai ypatingi, tuo, kad neužtenka vien tik pademonstruoti puikią karate kyokushin techniką ir išlaikyti kovų testą.

Prie egzamino prileidžiami tik tie, kuriems yra suėjęs egzaminų laikymo terminas (nuo I iki II Dan‘o turi praeiti 2 metai, nuo II iki III turi praeiti 3 metai ir t.t.) ir kurie propaguoja karate kyokushin filosofiją savo įsteigtuose klubuose, yra paruošę nacionalinio ir Europos lygio čempionus bei prizininkus, turi tarptautinės kategorijos teisėjo vardą, prisideda prie karate kyokushin renginių organizavimo ir patys juos organizuoja.

Akademijos „Okinava“ komanda didžiuojasi, kad dalyvauti šiame egzamine (įvertinus aukščiau paminėtą informaciją) pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo leista ir vienintelei moteriai – akademijos prezidentei Jurgitai Činauskaitei – Četiner. Savo valia ir užsispyrimu ji dar kartą patvirtino, jog kyokushin karate yra stiprių žmonių teritorija ir tapo pirmąją moterimi Lietuvoje pasiryžusia iškovoti 3 karate kyokushin meistriškumo lygio juodą diržą – 3 Dan‘ą. Reikia pastebėti, jog dauguma Lietuvos karatekų buvo nustebę, kad po gan ilgos pertraukos (kurios priežastimi tapo ekonomikos krypties doktarantūros studijos Kauno technologijos universitete, paskaitų dėstymas Klaipėdos universitete ir Socialinių mokslų kolegijoje bei motinystė) buvusi daugkartinė Lietuvos čempionė ir prizininkė, Lietuvos rinktinės narė vėl grįžo į aktyvią karate kyokushin veiklą (ne tik dalyvavo 2010 Lietuvos čempionate, bet ir siekia aukštesnio meistriškumo lygio). 

EKO egzaminai vyko mažoje, pusiau uždaroje patalpoje, tačiau labai dvasingoje karate kyokushin atmosferoje. Pirmoji egzamino dalis, trukusi be pertraukos 2,5 val, buvo skirta bazinės karate kyokushin technikos bei fizinės išvermės patikrinimui. Po pertraukos vyko karate kyokushin kovų testas. Jurgitai, kaip vienai iš jauniausių (iš viso buvo 3) EKO egzaminų narei buvo paskirtas 30 kovų testas. Vyresniems nei 35 metai EKO egzaminų dalyviams kovų skaičius buvo mažesnis ir priklausė nuo amžiaus, atitinkamai 20, 15 ir 10 kovų. Kovų testas užtruko beveik 4 val, nes vienu metu ant tatamio (karate kilimo) egzaminavosi tik 2 egzaminų dalyviai, o kiti buvo privesrti laukti savo eilės. Jurgitai teko laukti daugiau nei 2 val., tad buvo patikrintas šios sportininkės psichologinis pasirengimas bei budrumas. Kiekviena kova, kurias stebėjo didžiulis būrys tarptautinės stovyklos dalyvių, truko po 1 min. Dauguma Jurgitos priešininkių, dalyvavusių šiame kovos teste, gerai žinomos ir tituluotos sportininkės (nuo Lietuvos iki Europos bei Pasaulio čempionių).

Nežiūrint to, kad kai kuriais momentais sviro rankos, Jurgita įrodė, jog širdimi ir protu ji yra tikra kyokushin meistrė ir pasiekia užsibrėtų tikslų – iškovotas 3 Dan‘o (San Danas) juodas diržas.

Šis aukštą sportinį meistriškumą simbolizuojantis juodas diržas su 3 auskinėm juostelėm, paskatino klubo „Okinava“ prezidentę atnaujinti visą „Okinava“  veiklos strategiją ir reorganizuoti ją į Karate kyokushin akademiją „Okinava“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką