Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Shodan“ iškovojo net 6 medalius Europos jaunučių čempionate

Klaipėdiečių komanda varžybose Lenkijoje.
Shodan nuotr. / Klaipėdiečių komanda varžybose Lenkijoje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Vroclave (Lenkijoje) vyko Europos jaunučių čempionatas, kuriame startavo apie 200 dalyvių iš 14 Europos valstybių. Itin sėkmingai šiame čempionate pasirodė karate mokyklos „Shodan“ auklėtiniai, kurie iškovojo net 3 sidabro ir 3 bronzos apdovanojimus.

Taro merginų svorio kategorijoje iki 55 kg sėkmingai kovojo Skaistė Venckutė, kuri įtikinamai laimėjo net 3 kovas ir pateko į varžybų finalą.

Pirmoje kovoje laimėta per pagrindinį laiką prieš Lenkijos atstovę, antroje kovoje taipogi akivaizdžia persvara laimėta prieš vengrę, o pusfinalyje aiškia persvara įveikta ukrainietė.

Finalinė kova, deja, Skaistei buvo nesėkminga ir po atkaklios kovos nusileista šeimininkų kovotojai. Tačiau šioje pajėgioje svorio kategorijoje Skaistės laimėjimas yra tikrai aukštas. Sidabro medalį svorio kategorijoje iki 60 kg laimėjo puikiai kovojusi Aušrinė Mažulytė – pirmoje kovoje įveikta ukrainietė, antroje kovoje po efektyvios ir techniškos atakos  pelnytas pergalingas taškas ir iškovota įtikinama pergalė prieš lenkę, pusfinalio kovoje paskutinėmis sekundėmis po sėkmingų atakų išplėšta pergalė prieš kroatę.

Finale Aušrinė po permainingos kovos nedidelė persvara nusileido kitai Lietuvos atstovei iš Vilniaus. Svorio kategorijoje virš 65 kg Europos  vicečempionės titulą iškovojo Erika Jokubauskaitė.

Erika efektyviai įveikė pirmas savo dvi varžoves – laimėta akivaizdžia per pagrindinį laiką. Erika demonstravo gerą kojų techniką taip pelnydama pergalingus taškus.  Deja, Erika finale po 2 pratęsimų nusileido šeimininkų kovotojai  teisėjų balsų persvarą 2-3, nors paskutinio pratęsimo metu buvo akivaizdžiai stipresnė už savo varžovę ir ją spaudė. Taipogi, Europos bronzos medaliu pasipuošė puikiai kovojusi, bet pusfinalyje būsimai čempionei nusileidusi Giedrė Grigūnaitė, kuri startavo svorio kategorijoje iki 55 kg.

Tarp vaikinų buvo itin didelė konkurencija, tačiau ir čia shodaniečiai demonstravo aukštą meistriškumą. Svorio kategorijoje iki 65kg įspūdingai kovojo Karolis Ulteravičius, kuris iškovojo bronzos medalį. Karolio svorio kategorijoje buvo net 26 varžovai.

Pirmoje kovoje Karolis akivaizdžiai įveikė lenką, antroje kovoje galingais rankų smūgiais per korpuso apsaugą sugebėjo pasiųsti į nokautą  varžovą iš Ukrainos, o trečioje kovoje taipogi akivaizdžia persvara nugalėtas ispanas. Pusfinalio kovoje prieš rumuną Karolis įtikinamai pirmavo ir buvo beveik pramušęs varžovą per korpusą , tačiau paskutinėmis sekundėmis varžovas atliko kojos smūgį, kuris abejotinai buvo įskaitytas kaip efektyvi ataka, po tokios teisėjų klaidos Karoliui liko tenkintis tik bronzos medaliu.

Finale rumunas įtikinamai įveikė Lenkijos atstovą, tad galima drąsiai teigti, kad jai ne teisėjai, Karolis  būtų užlipęs ant aukščiausios pakylos.

Bronzos medaliu svorio kategorijoje iki 55 kg taipogi pasipuošė ir Aurelijus Žvaginis – pirmoje kovoje įveikęs Latvijos atstovą, antroje kovoje Aurelijus palaužė ir ukrainietį.  Pusfinalyje Aurelijus susitiko su pajėgiu vengru, ir po atkaklios kovos, kuri net persikėlė į pratęsimą, jam nusileido. Nedaug iki apdovanojimo pritrūko Mantui Petrauskiui kovojusiam svorio kategorijoje iki 70 kg Mantas sėkmingai pradėjo varžybas įveikdamas savo pirmus varžovus, tačiau po atkaklios ir permainingos ketvirtfinalio kovos Mantas turėjo pripažint varžovo iš Ukrainos pranašumą. Tad Mantui teko tenkintnis 5-8v.

Taipogi, šiose varžybose garbingai kovojo ir rinktinės garbę gynė Laimonas Šerpytis, Dominykas Juškevičius, Danielė Zeleniūtė, Gabija Medikytė, Beatričė Bugenytė ir Viktorija Lingaitytė. Deja šiems kovotojams varžybos susiklostė nesėkmingai ir buvo pralaimėta jau pirmose kovose.

Norint patekti į Europos čempionatą „Shodan“ mokyklos auklėtiniai turėjo praeiti sunkią atranką Lietuvoje, kur buvo itin didelė konkurencija. Vien dalyvavimas tokio aukšto lygio varžybos jau yra didelis pasiekimas jauniesiems kovotojams, tad tikrai turime pasidžiaugti už visus, kurie dalyvavo ir dėjo visas pastangas pergalei pasiekti.

Tai, kad net pusę  shodaniečių sugebėjo užkopti ant prizininkų pakylos, rodo jog karate mokykla „Shodan“ sugeba paruošti ne tik Lietuvos čempionato bet ir Europos čempionato prizininkus. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką