Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tradicinio karatė vedlys Giedrius Dranevičius: „Ant tatamio turime negalvoti apie varžovą“

Giedrius Dranevičius
LTKA nuotr. / Giedrius Dranevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Jeruzalėje prasidėjo XXX Europos tradicinio karatė čempionatas. Jame dalyvauja penki Lietuvos sportininkai: Dominykas Žibutis, Arnoldas Šarkis, Norbertas Motiejūnas, Vadimas Akimovas ir jaunimo kategorijoje startuosianti Dovilė Aladaitytė.

Vėlų antradienio vakarą įvykusi Europos tradicinio karatė čempionato burtų traukimo ceremonija išaiškino lietuvių varžovus šiandienos atrankinėse varžybose. 

Lietuvos tradicinio karatė asociacijos prezidentas ir rinktinės treneris Giedrius Dranevičius burtų rezultatų nesureikšmino.

– Ar užteko laiko pasirengti Europos čempionatui?

– Pagrindinis pasirengimas čempionatui būna namuose ir vyksta tikrai ne mėnesį ir ne du. Sportuojama 10–15 metų, ir kiekviena salėje praleista valanda atneša rezultatų. Karatė sportas paremtas įgūdžiais. O susiformuoti įgūdžiams reikalingas ilgas laiko tarpas. Atvykus į svetimą šalį reikia minimalaus pojūčio – aklimatizacijos. Izraelyje laikas toks pat kaip Lietuvoje, čia šviečia saulė ir yra šilta. Manau, laiko pakanka, kad čia jaustumėmės gerai ir pademonstruotume tai, ką nuveikėme namuose.

– Sakėte, kad sportininkams svarbu gerai praleisti laiką Europos tradicinio karatė čempionate. Kodėl?

– Esminis dalykas, kad turime džiaugtis procesu. Jei galvosime, kas bus, jeigu bus, kas bus, jeigu čia laimėsiu, o kitame rate susitiksiu su kažkuo, kuris laimės ten... Dažniausiai suklumpame kai mintys būna toli. Turime galvoti apie šią akimirką. Eidami ant tatamio turime negalvoti apie varžovą ir atiduoti visą save.

– Sužinojote lietuvių varžovus atrankos varžybose. Kaip juos vertinate?

– Visą laiką sportininkams sakau, kad burtai yra burtai. Kokie jie bebūtų, į juos reikia žiūrėti maksimaliai pozityviai. Bet koks kitas požiūris – neefektyvus. Jis nieko nepakeis. 

Peržiūrėjau, su kuo kovos mūsų sportininkai. Yra labai stiprių varžovų, yra ir dėkingesnių variantų. Čempionato lygis labai aukštas, nes kiekvienas į Jeruzalę atvykęs sportininkas yra vertas dalyvauti Europos čempionate. Žinoma, yra šalys favorites, tačiau ir mes esame parodę favoritams, ką gali lietuviai. Nenurašome nė vienos šalies, visus vertiname labai rimtai. Palinkėjome sportininkams sėkmės ir lauksime puikių startų.

Komentarai
Temos Karatė
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką