-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2015 03 28

118 taškų įmetęs „Lietuvos rytas“ užtikrintai įveikė „Dzūkiją“

BEKO-LKL čempionate lengvą pergalę iškovojo „Lietuvos ryto“ (28?4) krepšininkai. Sostinės ekipa namuose 118:76 (31:16, 25:15, 37:18, 25:27) nugalėjo „Dzūkijos“ (17?15) krepšininkus.
Kšištofas Lavrinovičius
Kšištofas Lavrinovičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Rungtynes taikliu metimu iš trijų taškų zonos pradėjo Gediminas Orelikas, netrukus dvitaškį pridėjo Antanas Kavaliauskas ir sužaidus beveik 3 minutes „Lietuvos rytas“ pirmavo (5:0). Alytaus „Dzūkijos“ ekipai pirmuosius taškus šiame susitikime baudos metimu pelnė Paulius Dambrauskas, o po Ryano Nicholo dvitaškio vilniečių pranašumas sumenko (5:3). Sėkmingą alytiškių atkarpą pratęsė Artūras Jomantas, o po dar vieno R.Nicholo metimo svečiai jau buvo priekyje (7:5). Po Giedriaus Gusto baudų metimų skirtumas tarp komandų vėl sumenko iki minimumo (12:11). Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ spurtavo ir po pirmųjų 10 žaidimo minučių įgijo solidžią persvarą – 31:16.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Billy Barono taikliu tritaškiu, po kurio vilniečių pranašumas pasiekė jau 18 taškų (34:16). R.Nicholas ir Ismetas Sejfičius bandė taisyti alytiškių situaciją (23:40), tačiau G.Orelikas pataikė tolimą metimą ir nubraukė visas varžovų viltis bent kiek priartėti (43:23). Netrukus dar kartą pasižymėjo G.Orelikas, po dvitaškį pridėjo ir A.Kavaliauskas bei B.Baronas, o „Lietuvos rytas“ toliau tolo (49:23).

Trečiąjį kėlinį pradėjo Mike’o Moserio tolimas šūvis, tačiau R.Nicholas atsilygino tuo pačiu, o dvitaškį įmetė ir P.Dambrauskas, taip kiek sumažindami savo ekipos deficitą (59:36). „Dzūkijos“ krepšininkai toliau strigo „Lietuvos ryto“ gynybos gniaužtuose ir kėliniui įpūsėjus komandas skyrė net 36 taškai (76:40). Nepaisant didelio pranašumo vilniečiai vis dar nesiruošė sustoti ir po 4 iš eilės Kšištofo Lavrinovičiaus taškų, „Lietuvos rytas“ įgijo jau 40 taškų pranašumą (80:40). Alytiškių katastrofišką puolimą kiek praskaidrino taiklus Tomo Lekūno tritaškis, tačiau jis situacijos visiškai nekeitė, o po 30 žaidimo minučių rungtynių nugalėtojas jau niekam nekėlė abejonių – 93:49.

Paskutinįjį kėlinį abi ekipos pradėjo apsikeisdamos taikliomis atakomis (96:51). „Lietuvos rytas“ vis nemažino apsukų ir savo 100-ąjį tašką pelnė iki rungtynių pabaigos likus žaisti dar 6 minutes (101:57). A.Jomanto ir Osvaldo Mačernio pastangos bent kiek sušvelninti triuškinamą vilniečių persvarą buvo bevertės, o įpūsėjus kėliniui švieslentėje degė komandų lygio skirtumą įrodantys skaičiai (101:61). Aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė lengvą Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų pergalę – 118:76.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 18 tšk., Kšištofas Lavrinovičius 17 tšk., Martynas Gecevičius 14 tšk., Billy Baronas 13 tšk., Žygimantas Janavičius 12 tšk., Mindaugas Lukauskis 11 tšk., Mike’as Moseris 10 tšk.

„Dzūkija“: Artūras Jomantas 16 tšk., Ryanas Nicholas 14 tšk., Martynas Paliukėnas 9 tšk., Paulius Dambrauskas ir Ismetas Sejfičius po 7 tšk., Tomas Lekūnas ir Giedrius Gustas po 6 tšk.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):