2015 03 05

26 taškus įmetęs Jonas Valančiūnas kibo į LeBroną Jamesą – žaidėjai vos nesusimušė

Tik akimirka ir lietuvis Jonas Valančiūnas trečiadienį savo žiūrovų akivaizdoje būtų ne juokais susikibęs su NBA žvaigžde LeBronu Jamesu. Įspūdingai žaidęs mūsų šalies rinktinės žaidėjas tempė „Toronto Raptors“ ekipą į priekį, tačiau net 26-ių jo pelnytų taškų neužteko, kad įveiktų L.Jameso vedamą „Cleveland Cavaliers“ klubą.
Jonas Valančiūnas vos nesusimušė su LeBronu Jamesu
Jonas Valančiūnas vos nesusimušė su LeBronu Jamesu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rytų konferencijos vienų iš lyderių akistatoje „Raptors“ (38/23) ekipa 112:120 (25:28, 18:29, 31:27, 38:36) nusileido „Cleveland Cavaliers“  (39/24) žaidėjams.

„Cavaliers“ trečiajame kėlinyje triuškino varžovus – 70:51. Tačiau aikštės šeimininkai įstengė atsitiesti ir dar tame pačiame ketvirtyje J.Valančiūno į priekį vedama komanda atsilikimą sušvelnino iki 74:82.

Ketvirtame kėlinyje komandas skyrė vos 4 taškai – 84:88, o po Louiso Williamso tritaškio šeimininkai pirmavo 93:91.

Vis dėlto, LeBronas Jamesas tarė savo žodį – jis pelnė aštuonis taškus iš eilės ir „Cavaliers“ vėl šovė į priekį 108:101 ir „Raptors“ po tokio spurto nerado jokių argumentų įveikti svečius.

J.Valančiūnas buvo vienas pagrindinių „Raptors“ komandos lyderių.

Per 31 minutę jis pelnė 26 taškus (12/17 dvit.), sugriebė 11 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

Tačiau pasaulio žiniasklaida šiame mače J.Valančiūną linksniavo ne tik dėl galingo pasirodymo – mat lietuvis vos nesusimušė su pačiu L.Jamesu.

Trečiojo kėlinio pabaigoje J.Valančiūnas šiurkščiai prasižengė prieš L.Jamesą – jam veržiantis, mūsų krepšininkas jį apkabino rankomis ir sustabdė  žvaigždės bėgimą krepšio link.

L.Jamesas nukrito ant žemės, o J.Valančiūnui arbitrai skyrė nesportinę pražangą.

Nors Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas norėjo padėti atsistoti L.Jamesui, amerikietis užpykęs atsisakė šių paslaugų ir nepatenkintas užsipuolė varžovą.

Ekipos žaidėjai padarė viską, kad krepšininkai nepradėtų muštis – jie atitvėrė susipykusius žaidėjus vieną nuo kito.

„Kodėl man reikėtų jo pagalbos keliantis nuo parketo? Mano ekipos draugai ateis ir pakels mane. O ne varžovas“, – po rungtynių kalbėjo L.Jamesas.

„Nenorėjau jo susižeisti. Norėjau jį sustabdyti nuo dėjimo į krepšį“, – po dvikovos taip pat kalbėjo J.Valančiūnas.

26 taškus į nugalėtojų krepšį įmetė ir Louisas Williamsas, 25 – DeMaras DeRozanas, 12 – Terrence'as Rossas, 11 – Jamesas Johnsonas, 6 – Greivis Vasquezas (13 rezultatyvių perdavimų).

Rezultatyviausiai svečių gretose žaidusio LeBrono Jameso sąskaitoje – 29 (15 – per ketvirtą kėlinį) taškai, 6 sugriebti kamuoliai bei 14 rezultatyvių perdavimų.

26 taškais prie pergalės prisidėjo Kyrie Irvingas, 22 – Kevinas Love'as (10 sugriebtų kamuolių), 15 – J.R. Smithas, 14 – Jamesas Jonesas, 10 – Timofejus Mozgovas.

Tai buvo šeštasis „Raptors“ krepšininkų pralaimėjimas per septynis paskutiniuosius reguliariojo sezono mačus.