@Kristina Aksamitaitė ...nes gyvenimas – tai prisiminimų seka, o ne briliantų kolekcija. #15minlt t.co/zvx3S5I..
@Indrė Bungardaitė Ką privalote pamatyti - vakarinės saulės nudažyti Trakai iš oro t.co/MifKOjo.. #15minlt
@Jurgita Lapienytė Žalgirio stadionas pakliuvo į Avulio rankas. Žalios vejos, matyt, neželdins #15minlt t.co/CXGNyDn..
Daugiau Orai.lt

Atkaklus LKL pusfinalis: „Žalgiris“ septyniais taškais įveikė Prienų „Rūdupį“

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Rungtynių akimirka
Šaltinis: 15min.lt

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo rekordiškai trumpą LKL pusfinalio seriją. Kauniečiai išvykoje po sunkios kovos 81:74 (22:11, 21:23, 22:27, 16:13) nugalėjo Prienų „Rūdupio“ krepšininkus ir įgijo pranašumą prieš atsakomąją akistatą „Žalgirio“ arenoje.

Pirmą kartą LKL turnyro istorijoje pusfinalyje bus kovojama ne iki dviejų pergalių, bet nugalėtojas paaiškės po dvejų rungtynių, skaičiuojant taškų skirtumą.

LKL finalo serija šiemet taip pat sutrumpės – bus kovojama ne iki keturių, bet iki trijų pergalių.

I KĖLINYS: Pirmuosius taškus „Rūdupis“ įmetė tik prabėgus keturioms minutėms nuo rungtynių pradžios. „Žalgiris“ pirmavo 7:0, bet iš vidutinio nuotolio pataikė Adas Juškevičius, netrukus jis perėmė kamuolį iš Roberto Javtoko ir skirtumas aptirpo – 7:4. LKL čempionai gynėsi agresyviai, o puolimą dažnai užbaigdavo dėjimais iš viršaus (11:4, 15:9). Šeimininkų tritaškiai skriejo pro šalį, o aidint pirmojo kėlinio sirenai Dainius Šalenga pataikė dvitaškį ir išvedė „Žalgirį“ į priekį rekordine persvara – 22:11.

II KĖLINYS: Antrąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo keturiais taškais iš eilės ir dar labiau atitrūko 26:11. Gausiai savų žiūrovų palaikomi „Rūdupio“ krepšininkai neketino lengvai atiduoti iniciatyvos ir pelnė penkis taškus be atsako (16:26). Rungtynėse vyravo greitas ir tikslus žaidimas – Manto Kalniečio tritaškis atsakė dviženklę persvarą „Žalgiriui“ (33:22), o  po kelių akimirkų pelnyti dar du taškai privertė V.Šeškų prašyti minutės pertraukėlės (35:22). Šeimininkai daugiau atitrūkti varžovams neleido ir po dviejų kėlinių atsiliko devyniais taškais – 34:43.

III KĖLINYS: Po didžiosios pertraukos komandų metimai skriejo pro šalį, tačiau pirmieji žaidimo skonį pajuto prieniškiai. Valdas Dapkus pelnė keturis taškus iš eilės sumažindamas savo ekipos atsilikimą 39:44. Po Ado Juškevičiaus metimo iš po krepšio „Rūdupis“ dar labiau priartėjo 45:48, tačiau tolimi jų metimai skriejo pro šalį. Priešingai, nei „Žalgirio“ – 53:45, 56:48. Kėliniui artėjant į pabaigą emocijų bangą arenoje vėl sukėlė šaiminnkai. Jie surengė spurtą 5:0 ir komandas skyrė penki taškai 61:56. Ketvirčio pabaigoje „Rūdupis“ buvo sumažinęs deficitą iki dviejų taškų (61:63), o po trisdešimties minučių nuo „Žalgirio“ atsiliko – 61:65.

IV KĖLINYS: Lemiamas ketvirtis klostėsi atkakliai, permainingai ir dramatiškai. Prieniškiai ir toliau artėjo: po T. Labucko smeigto tritaškio – 64:70, o iki kėlinio pabaigos likus žaisti 6 minutėms P. Butkevičius pelnė dar du taškus su varžovo pražanga – 67:70. Įpusėjus kėliniui po T. Labucko prieniškiai atsilikinėjo dviem taškais – 70:72. Kėlinio pabaigą kur kas sėkmingiau sužaidė žalgiriečiai: pasinaudoję „Rūdupio“ klaidomis ir netiksliais metimais bei patys atakuodami beveik be klaidų jie surengė spurtą 9:0, o rungtynes laimėjo rezultatu 81:74.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė R.Jovtokas, pelnęs 19 taškų.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė G.Kadžiulis ir V.Dapkus, surinkę po 14 taškų.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 18 (7/7 dvit., 4/6 baud., 19 n.b.), Marko Popovičius (0/6 trit., 8/8 baud.) ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) po 16, Mantas Kalnietis 14 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 10, Dainius Šalenga 4, Tadas Klimavičius 2, Milovanas Rakovičius 1, Mindaugas Kuzminskas ir Žygimantas Janavičius ir Vytenis Lipkevičius taškų nepelnė, Mario Delašas nežaidė.

„Rūdupis“: Gintaras Kadžiulis 14 (5/7 dvit., 0/6 trit., 4/4 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 7 išprv. praž., 25 n.b.), Adas Juškevičius 13, Valdas Dabkus ir Simas Buterlevičius (8/8 baud.) po 12, Povilas Butkevičius 11, Arnas Labuckas 9, Gediminas Orelikas 3, Artūras Milaknis (0/6 trit., -6 n.b.) ir Andrius Mažutis taškų nepelnė, Edgaras Želionis ir Paulius Ivanauskas nežaidė.

***

Reguliaraus LKL sezono metu komandos susitiko dukart. Kauniečiai svečiuose rezultatu 88:71 lengvai susitvarkė su „Rūdupiu“, tačiau turėjo gerokai  paplušėti dėl pergalės namų arenoje, kur laimėjo rezultatu 76:74.

Atsakomasis susitikimas „Žalgirio“ arenoje įvyks gegužės 2 d.