2012 04 24

Atkaklus LKL pusfinalis: „Žalgiris“ septyniais taškais įveikė Prienų „Rūdupį“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo rekordiškai trumpą LKL pusfinalio seriją. Kauniečiai išvykoje po sunkios kovos 81:74 (22:11, 21:23, 22:27, 16:13) nugalėjo Prienų „Rūdupio“ krepšininkus ir įgijo pranašumą prieš atsakomąją akistatą „Žalgirio“ arenoje.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmą kartą LKL turnyro istorijoje pusfinalyje bus kovojama ne iki dviejų pergalių, bet nugalėtojas paaiškės po dvejų rungtynių, skaičiuojant taškų skirtumą.

LKL finalo serija šiemet taip pat sutrumpės – bus kovojama ne iki keturių, bet iki trijų pergalių.

I KĖLINYS: Pirmuosius taškus „Rūdupis“ įmetė tik prabėgus keturioms minutėms nuo rungtynių pradžios. „Žalgiris“ pirmavo 7:0, bet iš vidutinio nuotolio pataikė Adas Juškevičius, netrukus jis perėmė kamuolį iš Roberto Javtoko ir skirtumas aptirpo – 7:4. LKL čempionai gynėsi agresyviai, o puolimą dažnai užbaigdavo dėjimais iš viršaus (11:4, 15:9). Šeimininkų tritaškiai skriejo pro šalį, o aidint pirmojo kėlinio sirenai Dainius Šalenga pataikė dvitaškį ir išvedė „Žalgirį“ į priekį rekordine persvara – 22:11.

II KĖLINYS: Antrąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo keturiais taškais iš eilės ir dar labiau atitrūko 26:11. Gausiai savų žiūrovų palaikomi „Rūdupio“ krepšininkai neketino lengvai atiduoti iniciatyvos ir pelnė penkis taškus be atsako (16:26). Rungtynėse vyravo greitas ir tikslus žaidimas – Manto Kalniečio tritaškis atsakė dviženklę persvarą „Žalgiriui“ (33:22), o  po kelių akimirkų pelnyti dar du taškai privertė V.Šeškų prašyti minutės pertraukėlės (35:22). Šeimininkai daugiau atitrūkti varžovams neleido ir po dviejų kėlinių atsiliko devyniais taškais – 34:43.

III KĖLINYS: Po didžiosios pertraukos komandų metimai skriejo pro šalį, tačiau pirmieji žaidimo skonį pajuto prieniškiai. Valdas Dapkus pelnė keturis taškus iš eilės sumažindamas savo ekipos atsilikimą 39:44. Po Ado Juškevičiaus metimo iš po krepšio „Rūdupis“ dar labiau priartėjo 45:48, tačiau tolimi jų metimai skriejo pro šalį. Priešingai, nei „Žalgirio“ – 53:45, 56:48. Kėliniui artėjant į pabaigą emocijų bangą arenoje vėl sukėlė šaiminnkai. Jie surengė spurtą 5:0 ir komandas skyrė penki taškai 61:56. Ketvirčio pabaigoje „Rūdupis“ buvo sumažinęs deficitą iki dviejų taškų (61:63), o po trisdešimties minučių nuo „Žalgirio“ atsiliko – 61:65.

IV KĖLINYS: Lemiamas ketvirtis klostėsi atkakliai, permainingai ir dramatiškai. Prieniškiai ir toliau artėjo: po T. Labucko smeigto tritaškio – 64:70, o iki kėlinio pabaigos likus žaisti 6 minutėms P. Butkevičius pelnė dar du taškus su varžovo pražanga – 67:70. Įpusėjus kėliniui po T. Labucko prieniškiai atsilikinėjo dviem taškais – 70:72. Kėlinio pabaigą kur kas sėkmingiau sužaidė žalgiriečiai: pasinaudoję „Rūdupio“ klaidomis ir netiksliais metimais bei patys atakuodami beveik be klaidų jie surengė spurtą 9:0, o rungtynes laimėjo rezultatu 81:74.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė R.Jovtokas, pelnęs 19 taškų.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė G.Kadžiulis ir V.Dapkus, surinkę po 14 taškų.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 18 (7/7 dvit., 4/6 baud., 19 n.b.), Marko Popovičius (0/6 trit., 8/8 baud.) ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) po 16, Mantas Kalnietis 14 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 10, Dainius Šalenga 4, Tadas Klimavičius 2, Milovanas Rakovičius 1, Mindaugas Kuzminskas ir Žygimantas Janavičius ir Vytenis Lipkevičius taškų nepelnė, Mario Delašas nežaidė.

„Rūdupis“: Gintaras Kadžiulis 14 (5/7 dvit., 0/6 trit., 4/4 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 7 išprv. praž., 25 n.b.), Adas Juškevičius 13, Valdas Dabkus ir Simas Buterlevičius (8/8 baud.) po 12, Povilas Butkevičius 11, Arnas Labuckas 9, Gediminas Orelikas 3, Artūras Milaknis (0/6 trit., -6 n.b.) ir Andrius Mažutis taškų nepelnė, Edgaras Želionis ir Paulius Ivanauskas nežaidė.

***

Reguliaraus LKL sezono metu komandos susitiko dukart. Kauniečiai svečiuose rezultatu 88:71 lengvai susitvarkė su „Rūdupiu“, tačiau turėjo gerokai  paplušėti dėl pergalės namų arenoje, kur laimėjo rezultatu 76:74.

Atsakomasis susitikimas „Žalgirio“ arenoje įvyks gegužės 2 d.