2015 01 31

Dramatišką kovą laimėjęs „Pieno žvaigždžių“ klubas pratęsė pergalių seriją LKL

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate pergalių seriją pratęsė „Pieno žvaigždžių“ (14-10) ekipa. Manto Šerniaus auklėtiniai namuose po dviejų pratęsimų 99:97 (24:19, 27:21, 17:27, 12:11, 12:13, 8:8, 11:9) palaužė „Šiaulių“ (11-14) krepšininkus.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes spurtu 6:0 pradėjo „Šiauliai“ (0:6). Pirmus taškus šeimininkams pelnė Evaldas Kairys (2:6). Alexo Oriakhi ir Michaelo Dixono pastangomis „Pieno žvaigždės“ sulygino rezultatą (11:11). Komandos kurį laiką keitėsi taikliais dvitaškiais, o kėlinį šešiais taškais iš eilės baigė M.Dixonas – 24:19.

Antrąjį ketvirtį dvitaškiu pradėjo Modestas Kumpys, tačiau tuomet aštuoniais taškais be atsako atsakė šeimininkai ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (32:21). „Šiaulių“ taškų badą dėjimu nutraukė Gintaras Leonavičius (32:23). Julius Jucikas keturiais taškais iš eilės kiek aptirpdo svečių deficitą (35:31). E.Kairys ir Aidas Viskontas vėl atitolina „Pieno žvaigždes“ (42:33). G.Leonavičius ir Vytautas Šulskis mažino skirtumą iki vienženklio, tačiau ketvirtį dvitaškiu baigė A.Oriakhi – 51:40.

Trečiojo kėlinio pradžia priklausė „Šiauliams“ – svečiai penkių minučių atkarpą laimėjo 11:2 (53:51). Pasvalyje prasidėjo tritaškių konkursas: po tolimą metimą įmetė M.Kumpys, Laimonas Kisielius, Rokas Giedraitis ir Benjaminas Brustas (62:59). J.Jucikas penkiais taškais iš eilės išvedė svečius į priekį, tačiau persvarą „Pieno žvaigždėms“ grąžino M.Dixonas (65:64). Lemiamą ketvirtį šeimininkai pasitiko pirmaudami minimalia persvara – 68:67.

E.Kairys prametė abu baudos metimus, o M.Kumpio metimas skriejo pro šalį ir komandos ėjo žaisti pratęsimo – 80:80.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Rolandas Alijevas pelnė pirmuosius savo taškus (68:71). Visgi A.Oriakhi keturi taškai atstatė šeimininkų pranašumą (72:71). „Šiaulių“ dviejų minučių taškų badą baudų metimais nutraukė G.Leonavičius (76:75). R.Giedraitis ir M.Kumpys baudomis sulygino rezultatą (78:78). R.Giedraitis dar kartą lygino rezultatą (80:80). E.Kairys prametė abu baudos metimus, o M.Kumpio metimas skriejo pro šalį ir komandos ėjo žaisti pratęsimo – 80:80.

Pratęsimą dvitaškiu pradėjo A.Viskontas, tačiau R.Giedraitis atsakė tolimu metimu (82:83). Taikliais dvitaškiais apsikeitė J.Jucikas ir A.Oriakhi (85:85). Gytis Sirutavičius pataikė tritaškį, tačiau Jonathanas Lee dvitaškiu vėl sulygino rezultatą (88:88). „Pieno žvaigždžių“ paskutinė ataka baigėsi nesėkmingai ir komandos turėjo žaisti antrąjį pratęsimą – 88:88.

Antrąjį pratęsimą sėkmingiau pradėjo „Pieno žvaigždės“, tačiau svečiai per daug atitolti neleido (92:91). G.Sirutavičius penkiais taškais iš eilės kiek atitolino šeimininkus (97:93). J.Lee ir R.Alijevas dar kartą išlygino rezultatą (97:97). G.Sirutavičius baudų metimais įtvirtino sunkią šeimininkų pergalę – 99:97.

„Pieno žvaigždės“: Michaelas Dixonas 19 tšk., Gytis Sirutavičius 18 tšk., Alexanderis Oriakhi 17 tšk. 14 atk. kam., Benjaminas Brustas 13 tšk., Aidas Viskontas 10 tšk., Laimonas Kisielius ir Evaldas Kairys (9 atk. kam.) po 8 tšk.

„Šiauliai“: Julius Jucikas 21 tšk., Rokas Giedraitis 17 tšk., Gintaras Leonavičius 14 tšk. 9 atk. kam., Modestas Kumpys 12 tšk., Jonathanas Lee 11 tšk., Vytautas Šulskis 8 tšk.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):