2015 02 27

„Hoptrans-Sirenos“ be didesnio vargo įveikė LMKL čempiones

Įtikinamą pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (12/13), kurios penktadienį namuose 71:55 (22:8, 25:16, 13:17, 11:14) nugalėjo Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (12/13) krepšininkes.
"Hoptrans-Sirenų" komanda ir treneris Linas Šalkus

Pirmąjį kėlinį itin kovingai pradėjo „Hoptrans-Sirenos“, kurios pademonstravo puikų puolimą ir spurtavusios 13:0 pabėgo į priekį. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, pasižymėjo Rasa Knyzaitė, po kurios metimo kauniečių pranašumas dar labiau šoktelėjo – 20:4. Ketvirtį taikliu dvitaškiu baigė vilnietės, tačiau po pirmųjų dešimties minčių „Hoptrans-Sirenos“ jau buvo nutolusios – 22:8.

Antrajame ketvirtyje kaunietės ir toliau diktavo žaidimo taisykles, o įpusėjus kėliniui „Hoptrans-Sirenos“ pirmavo jau 21 tašku – 37:16. Per likusią kėlinio dalį „Kibirkšties-VIČI“ ekipai sumažinti deficito nepavyko, o prieš antrąją rungtynių dalį jis siekė jau 23 taškus – 47:24.

Trečiajame kėlinyje didesnių pokyčių neįvyko, o „Hoptrans-Sirenos” ir toliau kontroliavo žaidimą. Nors kėlinio pabaigoje atkarpą 7:0 sužaidė vilnietės, o kėlinį laimėjo 17:13, tačiau susikrautas pranašumas Kauno rajono ekipai ir toliau leido įtikinamai pirmauti – 60:41.

Paskutiniame ketvirtyje staigmenų užfiksuota nebuvo. Visas rungtynes pirmavusios kaunietės neatsipalaidavo ir varžovėms ženkliai priartėti neleido. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 20 taškų – 68:48. Nors kėlinio pabaigoje vilnietėms kiek pavyko sušvelninti atsilikimą, tačiau rezultatu 71:55 įtikinamą pergalę šventė „Hoptrans-Sirenos“.

„Hoptrans-Sirenos“: E.Liutkutė (5 atk. kam.) 16, A.Baronėnaitė (9 atk. kam., 5 rez. perd.) 15, K.Balčiūnaitė 11, I.Mikėlėnaitė ir R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė po 8.

„Kibirkštis-VIČI“: I.Šimkutė (8 atk. kam.) 19, E.Šniokaitė (7 kld.) 18, D.Šarauskaitė (7 atk. kam.) 5.

Po šio susitikimo abi ekipos dabar turi po 12 pergalių ir 13 pralaimėjimų, tačiau penktoje vietoje dėl geresnio tarpusavio susitikimų balanso (63:43, 64:60, 51:53) lieka vilnietės, o Kauno rajono atstovės liko šeštojoje pozicijoje.

Aštuonių komandų turnyre pirmauja jau anksčiau reguliariojo sezono nugalėtojos titulą užsitikrinusi LKF taurės laimėtoja Utenos "Utena" (24/1), lenkianti Marijampolės "Sūduvos" (19/6) krepšininkes ir Kauno "Aistės-LSU-Paradis" (14/10).