Pirmadienis
2015.03.30
@Paulius Sviklas Sveikinimai #LASF su pokyčiais - jų reikia visiems ir dažnai: t.co/1RLt1ch.. #15minlt
@Jurgita Lapienytė Retai gražus lietuviškas filmas, o ir erotikos daugiau nei "50 Shades of Grey". Rekomenduoju Sangailės vasarą #15min t.co/q5WzLKN..
@Audrius Ožalas Leos Caraxas kalba nedaug, linkęs viską palikti filmams. Susitikimas po "Šventųjų motorų". #kinopavasaris #15minlt t.co/CNTYiC0..
Vilnius +1°
Daugiau Orai.lt

Lietuvos metų treneris Jonas Kazlauskas apie 2013-uosius: „Sunki pradžia – laiminga pabaiga“

Jonas Kazlauskas
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Jonas Kazlauskas
A A
Šaltinis: 15min.lt

Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas pirmadienį Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) rinkimuose buvo pripažintas metų šalies treneriu. Surinkęs beveik 44 proc. rinkimuose balsavusių sporto žurnalistų balsų J.Kazlauskas aplenkė irkluotojus muštruojantį Algirdą Kazimierą Arelį (19,5 proc.) ir Rūtos Meilutytės trenerį Jonathaną Ruddą (17,1 proc.).

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Geriausią metų trenerį LSŽF renka nuo 2005 metų ir iki šiol penkis sykius iš aštuonių juo tapo krepšinio atstovas. Tai pavyko padaryti Ramūnui Butautui (2007 m), Rimui Kurtinaičiui (2009 m.), Kęstučiui Kemzūrai (2010 m.) ir Kaziui Maksvyčiui (2011 m.).

J.Kazlauskas teigė, kad apdovanojimas jam yra malonus įvertinimas, tačiau nepamiršo ir savo komandos, teigdamas, kad jis yra tik „ledkalnio viršūnė“. Treneris šiuo metu dirba Kinijoje, tad atsiimti prizo pats negalėjo, tačiau anksčiau davė interviu LSŽF. Šis pokalbis buvo parodytas per LSŽF apdovanojimų ceremoniją.

– Kaip vertinate šį apdovanojimą?

– Man labai malonu, tačiau krepšinis yra komandinis žaidimas, tad šis prizas atitenka visai komandai, visam mano trenerių štabui. Aš esu ledkalnio viršūnė, kuri visiems atstovauja.

– Kaip jūs atsiminsite 2013 metus?

– Pačiam sau netikėtai atsidūriau Kinijoje, gana gerai užbaigėme sezoną. Manau, kad sudėtingoje situacijoje pradėjau dirbti Lietuvos rinktinėje, nebesitikėjau į ją grįžti, tačiau taip įvyko.

Sunki pradžia – laiminga pabaiga. Žinoma, kad būtume dar laimingesni, reikėjo pergalės finale. Kai turnyrą pabaigi pralaimėjimu – ne taip jau saldu. Tačiau dabar pamąsčius ir grįžus atgal, manau, kad prieš čempionatą būčiau labai apsidžiaugęs, jei kas būtų pasakęs, jog laimėsime antrą vietą.

– Jus išrinko geriausiu žurnalistai, su kuriais Lietuvoje susidūrėte po gana ilgos pertraukos. Kokį įspūdį jie paliko, kaip pasikeitė?

– Tikrai daug pasikeitusių veidų, jų žymiai daugiau. Atsimenu, kai „Statyboje“ ir „Žalgiryje“ mus lydėdavo tik keli žurnalistai, o paskui jų tik gausėjo. Žurnalistai daro savo darbą, mes darome savo. Svarbu, kad jų darbe atsispindėtų teisybė, nebūtų prasimanymų ar išsigalvojimų.

– Galėtumėte palyginti lietuvius sporto žurnalistus su kitų valstybių atstovais?

– Galėčiau lyginti nebent su rusais, nes kitose šalyse nesuprantu, ką jie rašo, o to, ką išverčia kiti, lyginimui nepakanka. Manau, kad daugumoje šalių jie pakankamai panašūs.

– Ko palinkėtumėte žurnalistams kitiems metams?

– Linkėčiau būti principingiems, turėti savo nuomonę ir palaikyti Lietuvos krepšinio rinktinę. Kritikuoti ir barti tik tada, kai kitaip neįmanoma.

Komentarai: 7
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą