2015 05 03

„Lietuvos rytas“ turėjo paplušėti, bet iš Šiaulių išsivežė pergalę

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai laimėjo ir antrąsias LKL ketvirtfinalio serijos rungtynes.
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilniečiai išvykoje iškovojo pergalę 107:96 (27:26, 25:23, 31:18, 24:29) ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

„Lietuvos ryto“ ir „Šiaulių“ komandose rezultatyviausiųjų statistikos kategorijose buvo panašios pavardės, kaip ir pirmajame mače. „Lietuvos rytui“ M.Lukauskis pelnė 19, G.Orelikas – 18 taškų.

„Šiaulių“ ekipoje R.Giedraitis ir J.Jucikas surinko atitinkamai 21 ir 16 taškų.

Tiesa, tarp lyderių įsiterpė du nauji veidai. „Šiauliams“ 23 taškus pelnė ir 4 rezultatyvius atliko įžaidėjas R.Alijevas.

Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ gretose epizodiškai pirmajame susitikime žaidęs S.Jasaitis įmetė 15 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit.) per 17 minučių.

Jis daugiausia prisidėjo prie to, kad „Lietuvos rytas“ atrėmė šiauliečių bandymus atkurti intrigą rungtynių pabaigoje.

Kaip ir Vilniuje, taip ir Šiauliuose „Lietuvos rytas“ šiauliečių pasipriešinimą palaužė po ilgosios pertraukos. Rungtynių baigtį vėl nulėmė užtikrinta „Lietuvos ryto“ persvara trečiajame kėlinyje, kurį šį kartą laimėjo 31:18. Šiauliuose sostinės klubas prieš ketvirtąjį kėlinį buvo atitrūkęs saugiu skirtumu 83:67. Vilniuje „Lietuvos rytas“ trečiąjį kėlinį laimėjo 29:11, o vėliau varžovų arčiau nebeprisileido.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ pirmavo 89:71, bet daugiausia R.Alijevo pastangomis „Šiauliai“ pakilo į šturmą ir priartėjo 82:91. Vilniečiai atsibudo puolime ir atrėmė šeimininkų bandymus sukurti didesnę intrigą, tačiau šiauliečiai rankų nenuleido. R.Giedraitis greitoje atakoje krovė kamuolį iš viršaus ir sumažino skirtumą 91:98. Bet „Lietuvos rytas“ patikimai užgesino kilusį gaisrą ir išsaugojo pergalingą pranašumą.

Trečiosios serijos rungtynės Vilniuje vyks gegužės 6 d.