2015 04 25 /20:29

Jamesas Andersonas padovanojo „Žalgiriui“ pergalę ir pirmąją vietą LKL čempionate

LKL reguliarusis sezonas baigėsi neįtikėtina drama Kaune. Lygių varžovų dvikovoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po lemiamo Jameso Andersono dvitaškio 82:81 (15:21, 25:13, 19:21, 23:26) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“, laimėjo pirmąją vietą ir užsitikrino namų aikštės pranašumą atkrintamosiose varžybose.
Jamesas Andersonas
Jamesas Andersonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Nervingai, su daug klaidų ir pramestų metimų prasidėjusiose rungtynėse „Lietuvos rytas“ startavo geriau ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 21:15. Kaip vėliau sakė Šarūnas Jasikevičius, „Žalgiris“ per pirmas 10 minučių žaidė per mažai agresyviai. Tai įrodo ir tai, kad kauniečiai nemetė nė vienos baudos.

Antrajame ketvirtyje viskas apvirto aukštyn kojomis, kai Antanas Kavaliauskas gavo trečiąją pražangą ir Marcelo Nicola teko pasodinti savo „centrą“ ant suolo. Be jėgos po krepšiu likę vilniečiai rinko pražangą po pražangos, o Paulius Jankūnas vieną po kito rinko taškus.

Pagyrų vertas ir Willo Cherry žaidimas gynyboje. Amerikiečio ir P.Jankūno vedamas „Žalgiris“ spurtavo 10:0 ir po dviejų ketvirčių jau pirmavo – 40:24.

Trečiasis ketvirtis klostėsi labai lygiai – „Lietuvos rytas“ vis priartėdavo iki 2 taškų, tačiau rezultato niekaip neišlygino. Savo ruožtu „Žalgiris“ nebuvo nutolęs daugiau nei 6 taškais, o po trijų ketvirčių pirmavo 59:55.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo 9 taškų persvarą (64:55), tačiau „Lietuvos ryto“ gyvybę palaikė Adas Juškevičius. Jis įmetė tris tritaškius iš eilės. Likus žaisti dvi minutes Mindaugo Lukauskio tritaškis priartino vilniečius iki minimumo (75:74).

Netrukus veteranas pataikė antrą kartą ir išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (81:79). Vis dėlto, didvyriu galėjęs tapti puolėjas likus 10 sek. nesugraibė kamuolio po netaiklaus J.Andersono baudos metimo (80:81). Iniciatyvos ėmėsi Jamesas Andersonas, prasiveržimo link krepšio pataikę labai sudėtingą dvitaškį, o paskutinė svečių ataka nepavyko.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (4/8 dvit., 1/2 trit., 8/8 baud., 6 išprov. praž.) 19, J.Andersonas (3/4 dvit., 3/8 trit., 5 atk. kam.) 16, R.Javtokas (4/5 dvit., 4/5 baud.) 12, A.Milaknis 10, S.S.Vene 7, L.Lekavičius (3/3 dvit., 4 atk. kam.) 6, W.Cherry (4 atk. kam., 4 rez. perd., 4 perimt. kam.) 5, V.Lipkevičius 3, A.Gudaitis ir D.Songaila po 2.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas (7/9 dvit., 5/8 baud., 6 išprov. praž.) 19, M.Gecevičius (4/10 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.) 14, A.Juškevičius (3/7 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 13, Ž.Janavičius (4/4 dvit.) ir M.Lukauskis (3/5 trit.) po 9, T.Leslie (4/10 dvit.) 8, G.Orelikas 5, A.Valeika 4.

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 82:81 (15:21, 25:13, 19:21, 23:26)

10 min. „Lietuvos rytas“ apsigynė nuo W.Cherry ir P.Jankūno, tačiau ketvirtojo kėlinuko didvyris A.Juškevičius sužingsniavo. Liko 32 sek.

Vilniečiai jau buvo beveik uždarę J.Andersoną su dviguba gynyba, tačiau A.Kavaliauskas prasižengė. J.Andersonas įmetė tik pirmą baudą (80:81), tačiau kamuolys nuo M.Lukauskio skriejo į užribį! Liko 10 sek.

JAMESAS ANDERSONAS – DU TAŠKAI. Amerikiečio nesustabdė net keli varžovai, liko 5,4 sek.

9 min. J.Andersonas nepataikė, o M.Lukauskis puikiai pamatė M.Gecevičių, kuris po rkepšiu atsidūrė visiškai laisvas ir persvėrė rezultatą – 78:77. P.Jankūnas pataikė abi baudas, bet M.Lukauskis vėl smeigė tritaškį, „Lietuvos rytas“ priekyje 81:79.

8 min. M.Lukauskis! M.Moseris atkovojo kamuolį puolime, „Lietuvos ryto“ veteranas pataikė sudėtingą tritaškį per varžovo rankas. Iš kauniečių persvaros liko taškas – 75:74.

P.Jankūnas lengvai įveikė M.Moserio gynybą, tačiau nepavyko apsiginti nuo A.Kavaliausko – 77:76.

7 min. Ketvirtą pražangą užsidirbo M.Lukauskis. Tas pats nutiko ir P.Jankūnui, o A.Kavaliauskas sumetė baudas. Dvitaškį pataikė A.Milaknis – 75:71.

6 min. Po nepavykusios kauniečių atakos A.Kavaliauskas dėjimu sumažino skirtumą. 73:69.

5 min. Darbo ėmėsi J.Andersonas – tritaškis per G.Oreliko rankas – 73:66. A.Kavaliauskas pataikė tik vieną baudą.

4 min. Taškus toliau rinko R.Javtokas, sumetęs baudų metimus – 68:61. Trečiasis iš eilės A.Juškevičiaus tritaškis! Dvitaškį pataikė J.Andersonas, A.Kavaliauskas padarė tą patį.

3 min. Dar du taškus įmetus R.Javtokui, gynėjas A.Juškevičius smeigė antrą tritaškį iš eilės. 66:61.

2 min. Į aikštę grįžęs J.Andersonas pataikė sudėtingą tritaškį, tačiau A.Juškevičius atsakė tuo pačiu.

1 min. Padrika „Žalgirio“ ataka baigėsi netaikliu tritaškiu per rankas, tačiau L.Lekavičius nusiėmė kamuolį puolimo, o jo perdavimo R.Javtokas pataikė dvitaškį – 61:55.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 59:55 (15:21, 25:13, 19:21)

10 min. Paskutiniuoju trečiojo ketvirčio tašku tapo atiklus R.Javtoko baudos metimas – 59:55.

9 min. 6 taškų pranašumą metimu iš vidutinio nuotolio atstatė S.S.Vene, bet tritaškį įmetė M.Lukauskis.

8 min. Dar vienas puikus L.Lekavičiaus prasiveržimas – 56:52.

6 min. L.Lekavičius pataikė gražų dvitaškį per A.Kavaliauską, tačiau tolimą metimą įsmeigė G.Orelikas. A.Milaknis atsakė tritaškiu taip pat – 54:51.

5 min. Greita „Lietuvos ryto“ ataka ir po T.Leslie galingo dėjimo lygiosios – 46:46. Po minutės pertraukėlės tritaškį įmetė A.Milaknis, tačiau 7-ąjį tašką iš eilės pelnė Ž.Janavičius.

4 min. Ketvirtasis M.Gecevičiaus tritaškis – jis vienintelis komandoje sugeba įmesti iš toli. Antrą kartą į krepšį pataikė J.Andersonas.

Kamuolį perėmęs Ž.Janavičius gretioje atakoje įmetė du taškus su atkakliai jį pavyti bandžiusio W.Cherry pražanga – 46:44.

3 min. Puikiai prasiveržęs Ž.Janavičius įmetė iš po krepšio, A.Milaknis atsakė baudų metimais – 44:38.

2 min. Pirmą kartą nuo pačios rungtynių pradžios žaidęs D.Songailą įmetė du lengvus taškus.

1 min. A.Kavaliauskas ketvirtį pradėjo dėjimu su pražanga, tačiau neįmetė baudos metimo.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 40:34 (15:21, 25:13)

10 min. Po ilgokos „sausros“ tritaškį pataikė M.Gecevičius, W.Cherry atsakė dviem taškais iš po krepšio – 40:34.

9 min. Puikusis W.Cherry išvedė prieš krepšį vieną R.Javtoką, kuris įmetė su pražanga – 38:31.

8 min. Nors taškus rinko P.Jankūnas, tačiau W.Cherry gynyboje žaidė kone idealiai. Po perimto kamuolio amerikietis pakabino kamuolį ore ir R.Javtokas pataikė dvitaškį. „Žalgiris“ laimi atkarpą 10:0.

7 min. P.Jankūnas – nesustabdomas. „Sudegė“ visos 24 sek., J.Andersono metimas buvo netaiklus, tačiau P.Jankūnas išprovokavo pražangą ir baudų metimais pelnė jau 13-ąjį savo tašką. Apsiginti pavyko, o P.Jankūnas baudų metimais išvedė „Žalgirį“ į priekį – 33:31.

6 min. J.Andersonas išrašė bloką T.Leslie, o greitoje atakoje W.Cherry pamatė įkertantį P.Jankūną ir kapitonas kalė iš viršaus – 29:31.

5 min. Per pirmąjį ketvirtį „Žalgiris“ nemetė nė vienos baudos, tačiau antrajame žaidė kur kas agresyviau. P.Jankūnas po varžovo pražangos sumetė baudas – 27:31.

4 min. T.Leslie dvitaškis jau buvo suteikęs vilniečiams 7 taškų pranašumą, tačiau tritaškį įsmeigė S.S.Vene – 25:29

3 min. A.Kavaliauskas atstatė 6 taškų pranašumą, tačiau netrukus gavo jau trečiąją pražangą.

2 min. L.Lekavičius ketvirtį pradėjo dviem taškais, tačiau A.Kavaliauskas atsakė tuo pačiu. Vis dėlto, netrukus vilniečių „centrą“ puikiai apžaidė A.Gudaitis, įmesdamas du taškus su pražanga – 19:23.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 15:21

10 min. P.Jankūnui pavyko pataisyti A.Milaknio netaiklų metimą, tačiau skambant pirmojo ketvirčio pabaigos sirenai tinklelį perskrodė G.Gecevičiaus tritaškis – 15:21.

9 min. Krepšininkai po truputį įsibėgėjo, tritaškį pataikė V.Lipkevičius, tačiau A.Valeika ir T.Leslie sudrebino krepšį dėjimais ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 18:13.

8 min. Du A.Juškevičiaus baudų metimai rezultatą persvėrė (12:10), komandos jau surinko po 6 klaidas.

7 min. Iš po krepšio pataikė P.Jankūnas, A.Kavaliauskas atsakė dvitaškiu su pražanga, o netrukus A.Juškevičius rezultatą išlygino – 10:10.

6 min. Rungtynės ir toliau vyko labai nervingai ir nerezultatyviai – klaidos, netaiklūs metimai, pražangos. J.Andersonas pataikė tolimą tritaškį per rankas – 8:5.

4 min. Per 4 minutes komandos suklydo po tris kartus. Dvitaškiais apsikeitė G.Orelikas ir W.Cherry – 5:5.

2 min. Vilniečiai rungtynes pradėjo dviem klaidomis, P.Jankūnas – tritaškiu. Ilgai netrukud iš toli pataikė ir M. Gecevičius.

Serijos. Vienuolika pergalių iš eilės – tokia „Žalgirio“ statistika LKL varžybose po to, kai kovo 8-ąją čempionai Vilniuje patyrė netikėtai skaudžią nesėkmę 66:93. Prieš šį antausį „Žalgiris“ dar buvo dukart iš eilės nusileidęs „Neptūnui“.

Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ krepšininkai LKL nepralaimi jau trečią mėnesį. Po to, kai sausio 12-ąją „Žalgirio“ arenoje vilniečiai 77:91 pralaimėjo „Žalgiriui“, jie iškovojo 19 pergalių paeiliui.

Šio sezono rekordas – 23 pergalės paeiliui – priklauso „Žalgiriui“, kuris šį rezultatą pasiekė po to, kai antrajame ture nusileido „Juventus“. Visus iš kelio šlavusį „Žalgiris“ vasario viduryje sustabdė 67:65 laimėjęs „Neptūnas“.