2015 04 21

LKL lygoje triuškinančios „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ pergalės bei drama Mažeikiuose

LKL lygoje jau greitai finišuos reguliarusis sezonas. Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo jau 35-ąją pergalę ir sutriuškino „Šiaulių“ krepšininkus. Kauno „Žalgiris“ lengvai nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“. Dramatiškai rungtynės susiklostė Mažeikiuose, kur dėl išlikimo LKL lygoje kovojusi „Mažeikių“ ekipa po pratęsimo nusileido „Lietkabeliui“ ir prarado šansus pakilti iš autsaiderės pozicijos.
Antanas Kavaliauskas ir Simas Jasaitis
Antanas Kavaliauskas ir Simas Jasaitis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilniečiai išvykoje 108:85 (31:21, 26:17, 29:22, 22:25) nugalėjo „Šiaulių“ (17-22) ekipą. Marcelo Nicola auklėtiniai apibėrė varžovus tritaškiais, kuriuos metė puikiu taiklumu (16/27, 59 proc.).

Rungtynes dviem tritaškiais atidarė Gediminas Orelikas (2:6). Šeštąją rungtynių minutę aikštės šeimininkai surengė spurtą 7:0 ir išsiveržė į priekį (11:9). Tačiau tada iniciatyvą perėmė „Lietuvos rytas“ taip įgydamas 7 taškų pranašumą (11:18). Po Mindaugo Lukauskio dvitaškio skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis (15:25). Nors likus minutei iki kėlinio pabaigos „Šiauliai“ sumažino deficitą iki 7 taškų, tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigę svečiai išsaugojo dviženklę persvarą – 21:31.

Antrąjį ketvirtį komados pradėjo keisdamosis taškais ir prabėgus penkioms minutėms ekipas skyrė 11 taškų (31:42). Per likusią pusę kėlinio „Šiauliai“ pelnė vos 7 taškus, kai tuo tarpu „Lietuvos rytas“ atsakė net 15. Šis skirtumas leido vilniečiams prieš ilgąją pertrauką susikrauti 19 taškų pranašumą – 38:57.

Prabėgus penkioms minutėms „Lietuvos rytas“ sugebėjo dar labiau nutolti (46:69). Likus kiek daugiau nei dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos skirtumas išaugo net iki 28 taškų (51:79). Prieš ketvirtąjį kėlinį „Šiauliai“ turėjo 26 taškų deficitą – 60:86.

„Šiauliai“ kėlinį pradėjo spurtu 9:2 ir sugebėjo šiek tiek priartėti (69:88). Šimtąjį tašką „Lietuvos rytui“ tolimu metimu pelnė Billy Baronas (80:102), o vilniečiai šventė lengvą pergalę – 108:85.

„Šiauliai“: J. Jucikas 22 tšk., R. Giedraitis 20 tšk., M. Kumpys 14 tšk., K. Babkauskas, E. Mološčiakas ir A. Sajavičius po 6 tšk., R. Alijevas 5 tšk., R. Olanderis 4 tšk., J. Allenas (10 atk. kam.) 2 tšk.

„Lietuvos rytas“: A. Kavaliauskas 15 tšk., M. Gecevičius ir G. Orelikas po 14 tšk, B. Baronas 13 tšk., A. Juškevičius 12 tšk., A. Valeika ir Ž. Janavičius po 8 tšk., T. Leslie, S. Jasaitis ir K. Lavrinovičius po 6 tšk.

LKL čempionate kovą dėl išlikimo nesėkmingai pradėjo „Mažeikių“ (3-35) ekipa. Aloyzo Rudžio auklėtiniai namuose 88:89 (18:16, 21:16, 26:14, 19:26, 9:10) per pratesimą nusileido „Lietkabelio“ (11-28) krepšininkams.

Susitikimo pradžioje ekipos keitėsi taikliais metimais (5:5).„Lietkabelis“ pelnė 8 taškus iš eilė ir įgavo pranašumą (5:13). Nuo šio spurto praėjus minutei atkarpą 10:1 sužaidę „Mažeikiai“ paskutinėmis kėlinio sekundėmis perėmė iniciatyvą – 18:16.

Didžiąją antro kėlinio dalį rezultatas buvo lygus, tačiau karts nuo karto į priekį šoktelėdavo „Lietkabelis“ (29:31). Ignui Razučiui užsidirbus techninę pražangą 4 Arno Labucko baudos metimai iš eilė padidino panevėžiečių pranašumą iki 7 taškų (30:37). Per likusią ketvirčio minutę „Mažeikiai“ savo padėties nepagerino ir ilgosios pertraukos metu turėjo 5 taškų deficitą – 34:39.

Sindey Sandersas ir Darius Tarvydas inicijavo „Mažeikių“ spurtą 15:2 (53:45). Penki Evaldo Žabo taškai ir du Manto Kazono baudos metimai sumažino skirtumą (55:52). Nepaisant to Simonas Serapinas ir I. Razutis prieš kėlinio pabaigą atstatė 7 taškų mažeikiškių persvarą – 60:53

„Lietkabelis“ neteko penktąją asmeninę pražangą gavusio E. Žabo, bet panevėžiečiai sugebėjo sumažinti deficitą iki 3 taškų (71:68). Teisėjai Dariui Griškėnui skyrė nesportinę pražangą, bet tuo „Mažeikiai“ nepasinaudojo (74:72). Gedimino Žalalio tritaškis sugrąžino persvarą „Lietkabeliui“ (74:75). „Mažeikiai“ pradėjo naudoti pražangų taktiką. Paskutinėmis sekundėmis S. Serapinas tritaškiu išplėšė pratęsimą – 79:79.

Pratęsimą „Mažeikiai“ pradėjo 4 taškais, į kuriuos „Lietkabelis“ atsakė J. Žužos dvitaškiu ir Manto Kazono baudos metimu (83:82). Toks atotrūkis tarp komandų laikėsi 2 minutes (88:87). J. Žuža išvedė „Lietkabelį“ į priekį (88:89). Per likusį laiką rezultatas nepakito ir „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 89:88.

„Mažeikiai“: Darius Tarvydas 19 tšk., Darius Pakamanis 17 tšk., Raimundas Danys 16 tšk., Simonas Serapinas 13 tšk.

„Lietkabelis“: Evaldas Žabas 25 tšk., Jurica Žuža 23 tšk., Arnas Labuckas 12 tšk. (17 atk. kam.), Mantas Kazonas 12 tšk., Darius Griškėnas 11 tšk.

„Žalgiris“ (35-4) įsirašė dar vieną pergalę BEKO-LKL čempionate. Kauniečiai namuose 92:53 (22:16, 32:16, 21:15, 17:6) nepaliko vilčių Kėdainių „Nevėžio“ (7-30)krepšininkams.

Rungtynes spurtu 8:0 pradėjo „Nevėžis“. Sėkminga atkarpa atsakė „Žalgiris“ ir išsiveržė į priekį (14:12). Pirmą kėlinį baigė 9 tašką pelnęs Willas Cherry – 22:16.

Po Artūro Milaknio tritaškio kauniečių persvarą pirmą kartą šoktelėjo iki dviženklės (29:17). Tomas Dimša pelnė 10 savo tašką ir „Žalgiris“ pradėjo triuškinti varžovus (37:21). „Nevėžį“ bandė gelbėti legionieriai, tačiau skirtumas vis didėjo (51:29). Antrąjį kėlinį dėjimu su sirena baigė Donatas Tarolis – 54:32.

Po ilgosios pertraukos žaidimas aikštėje nepasikeitė: šeimininkai toliau didino persvarą, o po T. Dimšos ir A. Milaknio tolimų metimų skirtumas išaugo iki 30 taškų (69:39). „Nevėžis“ pelnė šešis taškus be atsako, tačiau ketvirčio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidęs „Žalgiris“ prieš ketvirtą kėlinį turėjo triuškinamą pranašumą – 75:47.

Per pirmąsias penkias ketvirtojo kėlinio minutes žaidimas buvo itin nerezultatyvus – abi komandos kartu pelnė vos 5 taškus (78:49). „Žalgiris“ surengė dar vieną spurtą (88:49). Rungtynių pabaiga tebuvo formalumas ir pergalę šventė aikštės šeimininkai – 92:53.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 23 tšk., Willas Cherry, Siimas Sanderis-Vene ir Vaidas Kariniauskas po 9 tšk., Darius Songaila ir Vytenis Lipkevičius po 8 tšk.

„Nevėžis“: Thomas Davisas 15 tšk., Roderickas Camphoras, Vaidotas Volkus ir Marcusas Monroe po 10 tšk.