2015 04 18

NKL finale žais Klaipėdos ir Molėtų komandos

Molėtų „Ežerūnas-Karys“ paneigė bukmekerių bei krepšinio ekspertų prognozes ir antrajame NKL pusfinalyje po fantastiškai atkaklios kovos rezultatu 83:81 įveikė favorite laikytą Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“. Sekmadienį molėtiškiai dėl NKL aukso kovos su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa.
Pusfinalio akimirka
Pusfinalio akimirka / Sauliaus Čirbos nuotr.

Pirmoje rungtynių pusėje Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ du kartus įgijo dviženklį pranašumą, tačiau abu kartus „Ežerūno-Kario“ vyrams pavyko atsigriebti. Po dviejų ketvirčių NKL finalo ketverto favoritais laikyti marijampoliečiai pirmavo rezultatu 40:36.

Linksmųjų kalnelių principu rungtynės tęsėsi trečiajame ketvirtyje. Jo pabaigoje „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 69:57. Lemiamame ketvirtyje molėtiškių spurtą iniciavo du tritaškius pataikęs Evaldas Baniulis. Įpusėjus kėliniui dar vienu tolimu metimu rezultatą „Ežerūno-Kario“ naudai persvėrė Eimantas Narušis (69:70). Likusias penkias minutes pirmaujanti komanda keitėsi kas ataką.

Į Pauliaus Kleizos tritaškį tuo pačiu atsakė Žygimantas Šeštokas (78:79). Į dvi netikslias marijampoliečių atakas Tomas Galeckas atsakė keturiais taškais ir likus žaisti 12 sekundžių komandas skyrė jau penki taškai – 78:83. Tačiau tai nebuvo viskas – Paulius Kleiza smeigė tritaškį su varžovo pražangą ir stojo mesti baudos. Marijampolietis tyčia prametė baudą, kamuolį atkovojo Paulius Abramavičius, tačiau į krepšį metė nežiūrėdamas, nepataikė ir palaidojo savo komandos viltis išplėšti pergalę. Rungtynės baigėsi rezultatu 81:83.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Kleiza 24 (6/11 trit.), Marius Valukonis 13, Aivaras Kvedaravičius 10 (5 rez. perd.).

„Ežerūnas-Karys“: Tomas Galeckas 20 (7 rez. perd., 7 atk. kam.), Gintautas Matulis 18, Evaldas Baniulis ir Žygimantas Šeštokas po 11.