2015 03 15

Per 0,8 sekundės M.Moserio metimas „Lietuvos rytui“ išplėšė pergalę prieš „Neptūną“ – 87:86

Sekmadienį Klaipėdoje LKL lyderių mače susitiko vietos „Neptūnas“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Po neįtikėtinai atkaklios kovos paskutinėmis sekundėmis pergalę išplėšė „Lietuvos rytas“. Lemiamą metimą pataikė Mike'as Moseris, kuris po M.Lukauskio perdavimo įdėjo kamuolį į krepšį.
„Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“
„Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ / Algirdo Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 86:87 (19:22, 24:18, 20:20, 23:27)

Rungtynių pabaiga įkaitino Klaipėdą ir Vilnių, tačiau po sirenos aikštėje šokinėjo vilniečiai. Pergale paskutinėmis mačo sekundėmis ne iš karto patikėjo ir rungtynių arbitrai, kurie peržiūrėjo krepšinio vadovėlių vertą paskutinę „Lietuvos ryto“ ataką.

Klaipėdiečiai jau buvo bešvenčią pergalę, kai rezultatą persvėrė Mindaugas Girdžiūnas, tačiau teisėjai nustatė, kad „Lietuvos rytas“ savo atakai dar turi 0,8 sek. Kiek turėjo, tiek pakako. Vilniečiai preciziškai įvykdė trenerio Marcelo Nicola planą: Mindaugas Lukauskis išmesdamas kamuolį iš užribio „pakabino“ jį virš klaipėdiečių lanko, o tarsi iš niekur išdygęs M.Moseris sugriebė jį abiem rankom ir po akimirkos nuleido į krepšį. Jį turėjęs prižiūrėti V.Šarakauskas liko stovėti apstulbęs. Tai buvo vieninteliai M.Moserio taškai šiose rungtynėse.

Nepaisant penktojo pralaimėjimo, Klaipėdos „Neptūnas“ išsaugojo pirmąją vietą LKL turnyrinėje lentelėje. „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“ turi po keturis pralaimėjimus ir yra sužaidę dvejomis rungtynėmis mažiau.

Algirdo Venskaus nuotr./„Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“

Rezultatyviausias šioje akistatoje buvo penkis tritaškius pataikęs ir 24 taškus surinkęs Martynas Gecevičius. Nugalėtojams 18 taškų ir 7 atkovotus kamuolius pridėjo Gediminas Orelikas. Antanas Kavaliauskas pelnė 16 taškų.

Klaipėdos ekipai 17 taškų pelnė ir 5 kamuolius atkovojo Deividas Gailius. Valdas Vasylius pridėjo 14 taškų, Martynas Mažeika – 12.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 24 (5/8 tritašk.), G.Orelikas 18 (7 atk. kam.), A.Kavaliauskas 16, A.Juškevičius 13, T.Leslie 5, M.Lukauskis 4, K.Lavrinovičius 3, Ž.Janavičius ir M.Moseris po 2, A.Valeika 0.

„Neptūnas“: D.Gailius 17 (5 atk. kam.), V.Vasylius 14, M.Mažeika 12, M.Girdžiūnas ir M.Shakuras – po 10, A.Butkevičius 6, D.Zavackas 5, I.Neliubovas ir S.Galdikas po 4, J.Sinica ir V.Šarakauskas po 2.

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 86:87 (19:22, 24:18, 20:20, 23:27)

40 min. Svarbų dvitaškį pataikė D.Zavackas. A.Kavaliauskas rinko taškus baudos metimais. Likus 4 sek. vilniečius į priekį išvedė A.Juškevičius, bet po minutės pertraukėlės Klaipėdos klubą vėl į priekį išvedė M.Girdžiūnas. Visgi likus 0,8 sek. po neįtikėtino derinio M.Moserio dėjimu vilniečiai išplėšė pergalę.

39 min. Po Ž.Janavičiaus reido komandas skyrė vienas taškas – 82:81.

37 min. M.Gecevičius pataikė dar vieną tritaškį. T.Leslie gavo penktąją pražangą ir sėdo ant suolo. D.Gailius realizavo abu baudos metimus. S.Galdikas irgi gavo penktąją pražangą. Du baudos metimus pataikė ir M.Gecevičius – 82:79.

36 min. M.Gecevičius pataikė jau ketvirtąjį tritaškį. D.Zavackas tolimu metimu pelnė pirmuosius taškus – 80:74.

35 min. Žaidėjai keitėsi pražangomis ir taškus rinko baudos metimais. D.Gailiaus tritaškis didino „Neptūno“ pranašumą – 77:71.

33 min. M.Gecevičius ir V.Vasylius apsikeitė tritaškiais. Dar du taškus pridėjo M.Shakuras. A.Juškevičius ir D.Gailius apsikeitė tiksliais metimais – 72:68.

32 min. A.Juškevičius tritaškiu lygino rezultatą. A.Butkevičius baudos metimais išvedė į priekį šeimininkus.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 63:60 (19:22, 24:18, 20:20)

30 min. Kėlinio pabaigoje komandos taškus rinko baudų metimais.

28 min. A.Juškevičius pelnė du taškus su pražanga. V.Vasylius realizavo baudos metimus – 60:55.

27 min. V.Vasylius pataikė tritaškį. I.Neliubovas pridėjo dar du taškus – 58:52.

26 min. G.Orelikas pataikė du taškus su pražanga ir persvėrė rezultatą svečių naudai. Pirmuosius taškus pelnė I.Neliubovas – 53:52.

25 min. M.Gecevičius pataikė antrąjį tritaškį. Tuo pačiu atsakė ir M.Girdžiūnas – 51:49.

24 min. A.Kavaliauskas išvedė į priekį vilniečius. M.Mažeika atsakė tritaškiu – 48:46.

22 min. M.Gecevičius mažino atsilikimą iki taško – 45:44.

21 min. Kėlinį pradėjo taiklūs D.Gailiaus ir M.Lukauskio metimai – 45:42.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 43:40 (19:22, 24:18)

20 min. A.Juškevičiaus tritaškis mažino skirtumą iki trijų taškų.

19 min. D.Gailius pataikė dar du baudos metimus, tuo pačiu atsakė ir G.Orelikas – 43:37.

18 min. D.Gailius įmetė tris baudos metimus, V.Šarakauskas atliko dėjimą, o G.Orelikas pataikė dvitaškį – 41:35.

17 min. M.Shakuras pasinaudojo vilniečių klaida – perėmė kamuolį ir dar padidino skirtumą. M.Mažeika pridėjo dvitaškį. K.Lavrinovičius realizavo du baudos metimus – 36:32.

16 min. M.Mažeika mažino skirtumą iki vieno taško. M.Shakuras pelnė du taškus su pražanga – 32:30.

15 min. Į aikštę sugrįžo pirmajame kėlinyje susižeidęs V.Šarakauskas. G.Orelikas pataikė tritaškį – 27:30.

14 min. A.Kavaliauskas baudos metimu lygino rezultatą – 27:27.

13 min. G.Orelikas išvedė į priekį vilniečius, bet tuoj pat pasižymėjo ir M.Girdžiūnas – 27:26.

12 min. Įspūdingas A.Butkevičiaus dėjimas išvedė į priekį klaipėdiečius. Kitos atakos metu jis pridėjo dar du taškus, tačiau tuo pačiu atsakė ir A.Kavaliauskas – 25:24.

11 min. V.Vasylius mažino skirtumą iki taško – 21:22.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 19:22

10 min. S.Galdikas taip pat sumetė baudos metimus. K.Maksvytis gavo techninę pražangą, o M.Girdžiūnas pataikė tritaškį su sirena.

9 min. Martynas Gecevičius pataikė pirmąjį vilniečių tritaškį. J.Sinica baudos metimais mažino atsilikimą, tačiau juos realizavo ir M.Gecevičius – 14:21.

8 min. D.Gailius pataikė iš po krepšio – 12:16.

7 min. Pirmuosius taškus pelnė Travisas Leslie – 10:16.

6 min. A.Kavaliauskas didino svečių pranašumą – 10:14.

5 min. A.Kavaliauskas lygino rezultatą, o nesėkmingai nukritęs V.Šarakauskas paliko aikštę. G.Orelikas išvedė į priekį vilniečius – 10:12.

4 min. M.Mažeikos tritaškis išvedė į priekį šeimininkus – 10:8.

3 min. M.Shakuras pataikė pirmąjį tritaškį ir mažino atsilikimą. A.Kavaliauskas atsakė dvitaškiu. Pirmuosius taškus pelnė ir M.Mažeika – 7:8.

2 min. Rungtynes geriau pradėjo vilniečiai. Pasižymėjo M.Lukauskis ir A.Kavaliauskas – 6:2.

Startiniai penketai:

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas, Žygimantas Janavičius, Mindaugas Lukauskis, Martynas Gecevičius, Antanas Kavaliauskas.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika, Deividas Gailius, Simas Galdikas, Donatas Zavackas, Mustafa Shakuras.

Tiek klaipėdiečiai, tiek vilniečiai, tiek Kauno „Žalgiris“ savo sąskaitoje turi po 4 pralaimėjimus ir reguliariajam sezonui artėjant prie finišo tiesiosios kautynės dėl pirmosios vietos darosi vis karštesnės.

Klaipėdiečiai su vilniečiais šį sezoną pasidalijo po pergalę.

Aritmetika paprasta – 2-3 vietose likusios komandos peršokusios ketvirtfinalio barjerą LKL susitiktų tarpusavyje pusfinalyje  ir tai vienai ekipai užtvertų kelią kovos dėl aukso medalių link.

Klaipėdiečiai su vilniečiais šį sezoną pasidalijo po pergalę. Spalio 26-ąją „Lietuvos rytas“ išsivežė pergalę iš „Švyturio“ arenos 73:65, bet gruodžio 28-ąją sostinėje triumfavo „Neptūnas“ 94:90.

Sekmadienio rungtynėms komandos ruošiasi visiškai skirtingomis nuotaikomis. Nors „Lietuvos rytas“ prieš savaitę namuose paguldė „Žalgirį“ net 93:66, trečiadienį beviltiškai pralaimėjo Izmyro „Karsiyaka“ klubui ir baigė pasirodymą Europos taurėje.

Tiesa, vilniečių pergalė prieš „Žalgirį“ Klaipėdos ekipai įspūdžio nepadarė. „Neptūnas“ du kartus per dvi savaites – vasario 15 ir kovo 1 d., patiesė „Žalgirį“ 67:65 ir 90:86.

„Lietuvos rytas“ į Klaipėdą atvyko dar rungtynių išvakarėse ir su traukiniu. Paprastai komandos į svečių rungtynes dieną prieš atvyksta Eurolygos ar Europos taurės turnyruose.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius