2015 04 01

„Šiauliai“ nukovė Latvijos čempionus ir apgynė BBL čempionų titulą

Trečiadienį paaiškėjo 11-ojo Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionas. „Šiauliai“ nukovė Latvijos čempionus „Venspils“ ir apgynė BBL čempionų titulą – 88:80.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rokas Giedraitis atidarė „Šiaulių“ sąskaitą, o vėliau gražiu dėjimu padidino atotrūkį – 6:2. Tačiau netrukus priekyje buvo svečiai – 7:8. Julius Jucikas vėl išvedė į priekį čempionus, tačiau neilgam – Martinas Meiersas išlygino rezultatą – 9:9. Aikštės šeimininkai kurį laiką atsilikinėjo, bet į priekį vėl išvedė R.Giedraičio tolimas metimas – 16:15. Pirmajame ketvirtyje Gedimino Petrausko auklėtiniai išsaugojo minimalų pranašumą – 18:17.

Antras kėlinys prasidėjo Akselio Vairogo tolimu metimu, tačiau netrukus J.Jucikas išlygino rezultatą – 20:20. Vėliau labiau sekėsi svečiams, o mūsiškiai provokavo pražangas. Tačiau J.Jucikas dėjimu išlygino rezultatą – 26:26. Aidint sirenai sudėtingą dvitaškį pataikė Kristapas Janičenokas – 32:38.

Po ilgosios pertraukos svečiai tęsė sėkmingą žaidimą, tačiau R.Giedraičio ir Vytautas Šulskio du tritaškiai iš eilės privertė Robertą Štelmaherį prašyti minutės pertraukėlės – 42:44. J.Jucikas pataikė abu baudų metimus, o vėliau pridėjo dvitaškį – 49:48. Prieš ketvirtąjį ketvirtį šiauliečiai turėjo 4 taškų pranašumą – 61:57.

Ketvirtajame kėlinyje „Šiaulių“ krepšininkai pagirtinai kovojo po krepšiais. Tačiau kova vyko „taškas į tašką“, o R.Giedraitis nepataikė su sirena – 74:72 bei pratęsimas.

Papildomo laiko pradžioje abu baudos metimus pataikė J.Jucikas, vėliau pridėjęs ir dvitaškį, o G.Leonavičius perėmė kamuolį bei pelnė 2 taškus, o kitoje atakoje pridėjo dar 2 – 82:74. Paskutinėmis sekundėmis abiejų komandų žaidėjai apsikeitė tolimais metimais, o visiškai varžovų viltis sužlugdė R.Giedraičio tritaškis.