2015 02 15

Trenerio Marcelo Nicola debiutas „Lietuvos ryte“ – pergalingas: nugalėti „Šiauliai“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate pergalingai debiutavo naujasis „Lietuvos ryto“ (21/4) ekipos treneris Marcelo Nicola. Vilniečiai namuose 89:71 (25:26, 15:8, 28:20, 21:17) įveikė be diskvalifikuoto trenerio Gedimino Petrausko žaidusius „Šiaulius“ (11/15).
Gediminas Orelikas
Gediminas Orelikas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nepaisant to, kad pirmosios dvi rungtynių minutės buvo nerezultatyvios, vėliau ekipos savo žaidimą grindė greitu ir aktyviu puolimu. Taip besikeičiant taškais ilgą laiką rezultatas išliko apylygis (10:11). Pokyčius aikštelėje įvedė Johnatanas Lee, jis pradėjo „Šiaulių“ ekipos spurtą 9:2 (20:17).

Į tai „Lietuvos rytas“ atsakė sava sėkminga atkarpa 8:3, kuri leido vilniečiams išsiveržti į priekį 25:23. Kėlinys baigėsi trimis Jeffo Alleno baudų metimais – 25:26.

Antro kėlinio pradžioje žaidimą kontroliavo „Lietuvos rytas“. Jie pelnė pirmuosius aštuonis taškus ir pademonstravo puikią gynybą, taip beveik neleisdami varžovams pelnyti taškų 33:28. Kol šiauliečiai taškus rinko nuo baudų metimo linijos, vilniečių gretose aikštėje pasirodė ilgą laiką nerungtyniavęs ukrainietis Kirilas Natiažka, kuris greitai pasižymėjo iš vidutinio nuotolio. Po pirmos rungtynių pusės – 40:34.

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą išlaikė „Lietuvos rytas“ ir kėlinį pradėjo atkarpa 8:2 (48:36). Tritaškiu Martynas Gecevičius buvo pradėjęs dar viena rezultatyvią „Lietuvos ryto“ atkarpą, bet jį sustabdė V.Šulskis ir rezultatas prieš lemiamą ketvirtį – 68:54.

Dar vieną kėlinį galingai pradėję vilniečiai savo pranašumą padidino iki 21 taško – 75:54. Šį „Lietuvos ryto“ dominavimą pristabdė „Šiaulių“ legionieriai ir prasidėjo lėtesnis ir lygesnis žaidimas (80:61). Per likusį laiką nieko nesukūrę „Šiauliai“ patyrė pralaimėjimą rezultatu – 71:89.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 21, Adas Juškevičius 17, Antanas Kavaliauskas 12, Mike’as Moseris 10, Billy Baronas ir Martynas Gecevičius po 8.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis ir Johnatanas Lee po 14, Vytautas Šulskis 12, Gintaras Leonavičius 10, Julius Jucikas 9.

Vienuolikos ekipų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24/1), lenkiantis vicečempionę Klaipėdos „Neptūno“ (22/3) komandą.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):