2015 03 18

Vilniaus „Lietuvos rytas“ į „Nevėžio“ krepšį įmetė 119 taškų

LKL čempionate lengvą pergalę iškovojo „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Vilniečiai namuose pagerino šio sezono rezultatyvumo rekordą ir 119:76 (37:13, 29:27, 21:15, 31:21) įveikė „Nevėžio“ ekipą.
Gediminas Orelikas
Gediminas Orelikas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rungtynėse pirmuosius taškus pelnė Billy Baronas (2:0). Vėliau komandos keitėsi sėkmingomis atakomis (9:7), tačiau nuo septintosios minutės vilniečiai surengė spurtą 12:0 ir stipriai išsiveržė į priekį (21:7). Svečiams pavyko šiek tiek sumažini deficitą (21:10), tačiau tuomet sekė dar 11 iš eilės „Lietuvos ryto“ taškų ir skirtumas išaugo iki 22 taškų (32:10).

Antrajame kėlinyje sitaucija nesikeitė. Skirtumas išliko panašus ir prabėgus penkioms minutėms aikštės šeimininkai turėjo 22 taškų persvarą (51:29). Abi komandos toliau rinko taškus, o „Nevėžio“ deficitas nemažėjo. Prieš ilgąją pertrauką vilniečiai turėjo 26 taškų pranašumą – 66:40.

Trečiąjį kėlinį „Nevėžis“ pradėjo 4 taškais iš eilės (66:44), tačiau vilniečiai skirtumą iš karto vėl atstatė (70:44). Ketvirčio viduryje „Lietuvos rytui“ buvo pavykę padidinti pranašumą iki 27 taškų (79:52). Po Artūro Valeikos dvitaškio skirtumas išaugo net iki 31 taško (84:53). Po trisdešimties minučių – 87:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo identiška trečiajam. Svečiai pelnė 4 taškus paeiliui (87:59), tačiau vilniečiai vėl atstatė turėtą persvarą (94:59). Šimtąjį tašką „Lietuvos rytui“ pelnė A. Valeika (100:64). Rungtynes aikštės šeimininkai užbaigė spurtu 9:0. Galutinis rungtynių rezultatas – 119:76.

„Lietuvos rytas“: S. Jasaitis (6 rez. perd.) 21, K. Lavrinovičius (8 atk. kam.) 19, T. Leslie (7 atk. kam.) 17, Ž. Janavičius (9 rez. perd.) 12, B. Baronas (5 rez. perd.) 10, M.Lukauskis ir M.Moseris po 9, A.Valeika 6, M.Gecevičius ir G.Orelikas po 5, A.Juškevičius 4, A.Kavaliauskas 2.

„Nevėžis“: M. Monroe (6 rez. perd.) 14, J. Tamulis 11, T. Davisas (6 atk. kam.) 10, L. Brazdauskis ir R. Biliartas po 8, A. Aleksandrovas 7, R.Camphoras 5, V.Volkus ir J.Crawfordas po 4, N.Gadsonas 3, P.Semaška 2.