2015 04 14

Vos 51 tašką įmetę „Šiauliai“ sutriuškinti „Dzūkijos“ krepšininkų

LKL čempionate Alytaus „Dzūkija“ (20/16) namuose 79:51 (19:8, 25:16, 15:11, 20:16) sutriuškino „Šiaulius“ (17/19) ir tęsia kovą dėl ketvirtos vietos turnyro lentelėje.
Paulius Dambrauskas
Paulius Dambrauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes spurtu 9:0 pradėjo „Dzūkija“. Po Giedriaus Gusto dvitaškio skirtumas pirmą kartą išaugo iki dviženklio (13:2). Šeimininkų spurtas tęsėsi ir persvara pasiekė 15 taškų ribą (19:4). Po pirmojo kėlinio „Dzūkija“ pirmavo užtikrintai – 19:8.

Antrojo kėlinio pradžia nieko gero „Šiauliams“ nežadėjo – „Dzūkija“ spurtavo 9:1 ir dar labiau nutolo (28:9). Fedoras Dmitrievas pataikė du tritaškius, Paulius Dambrauskas pridėjo vieną ir šeimininkai pirmavo jau 23 taškais (44:21). Ketvirtį tolimu metimu baigė Karolis Babkauskas – 44:24.

Po ilgosios pertraukos žaidimas tapo apylygis – į kiekvieną „Šiaulių“ bandymą priartėti „Dzūkija“ atsakydavo sėkmingu žaidimu. Trijų minučių atkarpą komandos sužaidė itin nerezultatyviai: 2:2 (53:33). Lemiamą ketvirtį „Šiauliai“ pasitiko turėdami 24 taškų deficitą – 35:59.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas: „Dzūkija“ surengė dar vieną spurtą 10:0 ir pirmavo (69:35). „Šiauliai“ bandė sumažinti atsilikimą, tačiau visos pastangos buvo bevaisės. Paskutinėmis minutėmis „Dzūkija“ kiek atsipalaidavo, tačiau šventė triuškinamą pergalę.

„Dzūkija“: P.Dambrauskas (5/8 dvit., 2/4 trit., 7 rez. perd.) 19, F.Dmitrievas (3/5 trit.) 15, R.Nicholasas (4/5 dvit., 2/3 trit.) 14, A.Jomantas (5/5 dvit.) 10.

„Šiauliai“: J.Allenas (12 atk. kam.) 12, M.Kumpys 10, R.Alijevas 8, R.Giedraitis (2/9 dvit., 0/5 trit.) 7, J.Jucikas 6.