2015 02 26 /21:45

„Žalgiris“ Eurolygos mače neleido nė karto pirmauti „Galatasaray“ ir nugalėjo 72:59

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje ketvirtadienį nutarė netampyti fortūnai nervų ir viską išspręsti daug anksčiau nei nuskambės finalinė mačo sirena. Kauniečiai Eurolygos „Top 16“ antrojo rato mače savo žiūrovų akivaizdoje žaidė pakiliai, nė karto neleido svečiams pirmauti ir nurungė Martyno Pociaus atstovaujamą Stambulo „Galatasaray“ ekipą 72:59 (23:8, 19:16, 12:19, 18:16). Po šios dienos sėkmės kauniečiai E grupėje jau turi tris pergales, o turkai liko su dviem. Žalgiriečiai atsirevanšavo turkams už nesėkmę Stambule – tuomet „Galatasaray“ sugebėjo palaužti Lietuvos ekipą 78:69.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Mums sunku kovoti su „Žalgiriu“. Esame nepilnos sudėties dėl žaidėjų traumų, todėl mums turėtų labai stipriai sektis arba kauniečiams nesisekti“, – apie rungtynes per didžiąją pertrauką sakė „Galatasaray“ klubo treneris Erginas Atamanas, ne itin tikėdamas savo ekipos galimybėmis pasipriešinti galingai pirmuosius du kėlinius sužaidusiam „Žalgiriui“. Tačiau rankų turkai nenuleido ir pralaimėdami 20 taškų skirtumu – kovojo iki pabaigos ir nusileido 13 taškų skirtumu.

Kauno „Žalgirio“ žaidėjai šios dienos akistatoje su turkais itin greitai susikrovė dviženklę persvarą – po kelių pirmojo kėlinio minučių šeimininkai pirmavo 11:1, o per pirmąsias dešimt minučių svečiai įmetė vos 8 taškus, o praleido net 23.

Antrame kėlinyje „Žalgiris“ nemažino apsukų – pataikė tritaškį Artūras Milaknis, gerai po krepšiais kovojo Robertas Javtokas, sėkmingai pataikė Darius Songaila, tritaškininko vaidmens ėmėsi Willas Cherry.

Kauniečiai per pirmąsias dvidešimt minučių pirmavo 14-18 taškų skirtumu ir didinti jo neleido tik vienas varžovų krepšininkas – Sinanas Guleras, kuris svaidė tritaškius bei buvo rezultatyviausias savo komandoje. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ buvo priekyje 42:24.

Trečiojo ketvirčio pradžioje po P.Jankūno pastangų žalgiriečiai pirmavo 20 taškų skirtumu – 46:26.

Tiesa, trečiojo kėlinio pabaigoje „Galatasaray“ sumažino skirtumą iki 11 taškų, tačiau jau ketvirtojo pradžioje žalgiriečiai ir vėl džiaugėsi 15 taškų persvara – 60:45.

Vis dėlto, „Galatasaray“ pasisekė sukurti mače intrigą – lipę šeimininkams ant kulnų po jų klaidų svečiai, likus kovoti 4 minutes, sumažino atsilikimą iki 9 taškų – 62:53.

Lemiamu momentu žaidimo vadžias į savo rankas paėmė Edgaras Ulanovas, kuris įmetė 8 taškus iš eilės ir padėjo žalgiriečiams vėl atitrūkti ir laimėti 72:59.

Svečių ekipoje žaidęs Lietuvos rinktinės narys M.Pocius taškų neįmetė – po dviejų kėlinių jis sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolo ir jam buvo šaldomas sužeistas kairysis petys.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 12 (6/6 dvit., 9 atk. kam.), E.Ulanovas 11 (5 atk. kam.), W.Cherry 10 (5 atk. kam., 4 per. kam.), J.Andersonas (0/4 trit., 6 rez. perd.), D.Songaila 8 (4/13 dvit.), L.Lekavičius 7, A.Milaknis 6 (2/6 trit.), S.Vene 5, R.Javtokas 4.

„Galatasaray“: S.Guleras 16 (7 atk. kam.), J.Carteris (5 atk. kam.) ir K.Gonlumas (10 atk. kam.) po 13, V.Micovas ir Z.Ercegas po 6, K.Nikolovas ir E.Araras po 2, P.Youngas 1.

Mačo statistika.

„Žalgiris“ – „Galatasaray“ 72:59 (23:8, 19:16, 12:19, 18:16).

Dvitaškiai: 21/41 (51,2 proc.) – 17/44 (38,6 proc.)

Tritaškiai: 9/24 (37,5 proc.) – 4/14 (28,6 proc.)

Baudos: 3/6 (50 proc.) – 13/17 (76,5 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 36

Perimti kamuoliai: 12 – 9

Rezult. perdavimai: 18 – 10

Klaidos: 14 – 17

Keturių pralaimėjimų seriją Eurolygos „Top 16“ etapo F grupėje šiandien nutraukė Lino Kleizos atstovaujama Milano „Emporio Armani“ (2/6) ekipa. Italijos klubas išvykoje 85:76 (27:18, 23:22, 14:16, 21:20) nugalėjo rusų Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (2/6) krepšininkus.

L.Kleiza per 19 minučių pelnė 9 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 6/6 baudų metimai), atkovojo 7 kamuolius, kartą prasižengė, 3 sykius privertė varžovus pažeisti taisykles bei surinko 14 naudingumo balų.

36 taškais prie pergalės prisidėjo Samardo Samuelsas, 14 – Marshonas Brooksas, 12 – Danielis Hackettas.

Aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Taylore'as Rochestie (21 tšk.), Denisas Chvostovas (13 tšk.), Semionas Antonovas, Jevgenijus Baburinas ir Trey'us Thompkinsas (po 10 taškų).

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 72:59 (23:8, 19:16, 12:19, 18:16).

10 min. E.Ulanovas varė iš proto varžovus – įmetė 8 taškus iš eilės ir „Žalgiris“ pirmavo 71:55. Komandos apsikeitė atakomis ir „Žalgiris“ laimėjo 72:59.

8 min. Galiausiai E.Ulanovas įmetė tritaškį ir vėl tapo ramiau – 66:53.

7 min. Kauniečiams vis sunkiau sekėsi veržtis po svečiu krepšiu – niekaip nesisekė pataikyti. Tačiau ir turkai nežibėjo.

6 min. E.Ulanovas įmetė tik vieną baudą iš dviejų – 63:53 pirmavo Lietuvos ekipa.

5 min. Z.Ercegas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir po 30 minučių kovos turkai sumažino atsilikimą iki vienženklio skirtumo – 53:62.

4 min. Turkai, po kauniečių klaidų, laimėjo atkarpą 7:2 ir vėl ekipas skyrė 10 taškų – 62:52.

2 min. V.Micovas pataikė metimą, bet po J.Andersono 4 taškų ir L.Lekavičiaus rezultatyvaus prasiveržimo kauniečiai ir vėl pirmavo 60:45.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ (23:8, 19:16, 12:19).

10 min. S.Vene įmetė labai reikalingą tritaškį – 54:41. Kauniečiai buvo apsigynę nuo „Galatasaray“ atakos, tačiau prarado kamuolį ir po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 11 taškų skirtumu – 54:43.

9 min. K.Gonlumas įmetė sunkų dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki 10 taškų – 41:51. „Žalgirio“ treneris G.Krapikas paėmė minutės pertraukėlę.

8 min. J.Carteris baudomis ištirpdė skirtumą iki 12 taškų – 51:39.

7 min. Baudų metimais Stambulo klubas sumažino atsilikimą iki 36:49, tačiau „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas atstatė turėtą persvarą.

6 min. Turkai sumažino atsilikimą iki 46:32, tačiau tuomet tritaškį kaip visada laiku įmetė A.Milaknis – 49:32.

4 min. Taškus „Žalgiriui“ įmetė tik P.Jankūnas, o „Galatasaray“ sunkiai rado kelių link šeimininkų krepšio – 46:28.

1 min. P.Jankūnas padidino skirtumą iki 20 taškų – 44:24.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 42:24 (23:8, 19:16).

10 min. R.Javtokas įmetė dvitaškį ir baigėsi antrasis kėlinys – 42:24.

8 min. D.Songaila ir vėl padidino skirtumą iki turėtų 18 taškų – 40:22.

6 min. W.Cherry pataiko viską, ką meta – dar vienas jo tritaškis (38:21).

5 min. Didžiausiu „Žalgirio“ galvos skausmu tapo S.Guleras, kuris įmetė dar vieną tritaškį – 32:21. Gerai, kad D.Songailai pasisekė padidinti skirtumą iki 34:21.

4 min. „Žalgiris“ atsipalaidavo ir svečiai sugebėjo šiek tiek sumažinti skirtumą – 30:18. Turkai atkarpą laimėjo 5:0.

3 min. J.Andersonas įmetė du taškus, turkai atsakė dvitaškiu ir „Žalgiris“ pirmavo 30:13.

1 min. A.Milaknis įmetė savo pirmąjį tritaškį – 26:8. Tačiau tuoj pat S.Guleras atsakė tolimu metimu – 26:11.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 23:8.

10 min. Turkai strigo „Žalgirio“ gynybos gniaužtuose, tačiau ir kauniečiai darė klaidas – nesugebėjo išmesti kamuolio iš užribio per 5 sek.

8 min. S.Guleras įmetė pirmąjį tritaškį turkams, tačiau L.Lekavičius atsakė tuo pačiu – 23:8.

7 min. D.Songaila įmetė 2 taškus ir kauniečiai triuškino varžovus – 20:3.

6 min. P.Jankūnas įmetė du taškus, W.Cherry pataikė tritaškį, K.Gonlumas atsakė dviem taškais – turkai šešias minutes nebuvo pataikę „iš žaidimo“. 18:3 pirmavo „Žalgiris“.

5 min. W.Cherry įsūdė tritaškį, dar dvitaškį pridėjo P.Jankūnas ir „Žalgiris“ pirmavo 11:1. Turkijos klubo trenerių štabas sulaukė komercinės minutės pertraukėlės – bandys sutvarkyti stringantį puolimą.

3 min. P.Youngas pataikė tik vieną baudą iš dviejų, turkai turėjo dar dvi galimybes bent sumažinti skirtumą, bet galiausiai „Žalgiris“ perėmė kamuolį ir J.Andersonas padidino skirtumą iki 6:1.

2 min. E.Ulanovas padidino skirtumą iki 4:0.

1 min. P.Jankūnas atidarė taškų kraitį mače – 2:0.

„Žalgirio“ starto sudėtis: W.Cherry, P.Jankūnas, R.Javtokas, E.Ulanovas, J.Andersonas.

„Galatasaray“ starto sudėtis: J.Carteris, P.Youngas, V.Micovas, E.Arslanas, M.Pocius.

-----------------

Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje „Žalgiris“ ir „Galatasaray“ iškovojo po dvi pergales per septynias dvikovas ir užima šeštą–septintą vietas.

Pirmojoje „Galatasaray“ ir „Žalgirio“ tarpusavio akistatoje Stambule pajėgesnis buvo Turkijos klubas 78:69. Tačiau lemiamą persvarą nugalėtojai įgijo tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Kauniečiai šiandien turi puikią galimybę iškovoti trečią pergalę antrame etape, nes pastaruoju metu varžovai iš Turkijos neblizga. Jie Eurolygoje patyrė keturias nesėkmes iš eilės, o Turkijos čempionate užima tik penktą vietą. Neseniai Ergino Atamano auklėtiniai nesėkmingai pasirodė ir Turkijos taurės turnyre.

„Galatasaray“ Achilo kulnas – gynyba. Ši ekipa Eurolygoje varžovams leidžia įmesti po 81,47 taško ir užima 14 vietą „Top 16“ turnyre.

Dėl traumos Kaune nežais pagrindinis Stambulo ekipos atakų organizatorius Carlosas Arroyo. Tai svečiams didžiulis nuostolis. Puertorikietis dažniausiai visas žaidimo gijas laiko savo rankose. Jis pelno 12,5 taško, atlieka 4,3 perdavimo. „Žalgiriui“ negalės padėti susižeidęs vidurio puolėjas Artūras Gudaitis.

Šį sezoną Turkijos vicečempionų gretose rezultatyviausiai rungtyniauja sunkusis puolėjas Zoranas Ercegas. Jis pelno 16,8 taško, atkovoja 4,6 kamuolio, tritaškius meta 41,2 proc. taiklumu. M. Pocius žaidžia blankokai, per 20 minučių įmeta vos 6,2 taško.