19-metis amerikietis pasiekė dešimtą geriausią 100 m sprinto rezultatą istorijoje

JAV lengvosios atletikos čempionate sužibo naujo sprinterio žvaigždė. 19-metis studentas Trayvonas Bromellis atrankos varžybose 100 metrų distanciją įveikė per 9,84 sek. – tai ketvirtas geriausias rezultatas JAV istorijoje, patenkantis į geriausių visų laikų pasaulio rezultatų dešimtuką. Vėliau finale T.Bromellis užėmė antrąją vietą ir iškovojo vietą JAV lengvosios atletikos komandoje pasaulio čempionatui.
Trayvonas Bromellis
Trayvonas Bromellis / „Scanpix“/AP nuotr.

Atrankos bėgime T.Bromellio pasiektas 9,84 sek. rezultatas yra antras geriausias šio sezono rezultatas. 2015 m. greičiau bėgo tik kitas amerikietis Justinas Galtinas – 9,74 sek. Jamaikos bėgikas Asafa Powellas šiemet taip pat parodė 9,84 sek. laiką.

Pasaulio rekordininko (9,58 sek.) Usaino Bolto greičiausias šios sezono rezultatas kol kas siekia tik 10,12 sek.

Pusfinalyje T.Bromellis bėgo dar greičiau (9,76 sek.), tačiau šis laikas nėra skaitomas rekordu, nes pūtė per stiprus vėjas.

„Esu tikrai nustebęs savo pasiektu rezultatu. Nemaniau, kad sugebėsiu bėti taip greitai. Tai neįtikėtina! Tikrai neplanavau jau atrankoje bėgti taip greitai“, – CNN sakė T.Bromellis.

Vis dėlto, finale JAV čempionu tapo patyręs 32-ejų Tysonas Gay, 100 metrų įveikęs per 9,87 sek. Sidabrą laimėjo T.Bromellis (9,96), bronzą – Michaelas Rodgersas (9,97 sek.).

„Scanpix“/AP nuotr./Tysonas Gay (kairėje) ir Trayvonas Bromellis finale

Po 80 metrų T.Gay'us ir T.Bromellis bėgo koja kojon, tačiau patyręs sprinteris atrado savyje dar daugiau jėgų: „Tai vienas tų momentų, kai padeda dešimties metų patirtis. Jaučiuosi labai gerai, puiku būti laimėtoju.“

Nors Justinas Gatlinas šį sezoną 100 metrų bėgo greičiausiai (9,72), jis nusprendė visą dėmesį skirti 200 metrų rungčiai, kadangi jau turi kelialapį į planetos pirmenybes 100 metrų rungtyje. 200 metrų distancijos varžybos JAV pirmenybėse prasidės šeštadienį.

Šį sezoną 200 metrų greičiausiai bėgo taip pat J.Gatlinas (19,68), o kiti du laikai irgi priklauso amerikiečiams – Dedrickui Dukesui (19,99) ir Ameerui Webbui (20,02).

2015 metų Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas rugpjūčio 22-30 d. vyks Pekine.