Amerikiečiai ruošiasi estafetėms

Filadelfijoje vykstančiame estafetinių bėgimų festivalyje „Penn Relays” jau įvyko pagrindiniai startai, kuriuose pasirodė 4x100 metrų bėgimo rinktinės. Lygių neturėjo varžybų šeimininkai.
Dar 2007 metais Osakoje JAV rinktinė estafetę laimėjo (A.Powellas sveikina T.Guy)
Dar 2007 metais Osakoje JAV rinktinė estafetę laimėjo (A.Powellas sveikina T.Gay). / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po tragiško pasirodymo Pekino olimpinėse žaidynėse JAV sprinteriai bando reabilituoti savo vardą ir susigrąžinti lyderių pozicijas.

Vyrų varžybose JAV registravo net dvi komandas. Laimėjo mėlynoji rinktinė, kurią sudarė Valteris Dicksas, Travisas Padjeta, Shownas Crowfordas bei Darvisas Pattonas. Jie įveikė distanciją per 37,92 sekundės. Raudonoji rinktinė (Terrence'as Tremmelas, Marcas Jelksas, Ivory Williamsas bei Mike Rogersas) liko antra – 38,36.

„Mes – JAV rinktinė. Mes esame savo šalies teritorijoje ir jaučiamės kaip kare, – sakė S.Crowfordas. – Mes neturėjome teisės pralaimėti, visi iš mūsų laukė tik pergalės. Tai mūsų žemė ir mes privalome ją ginti."

Trečia liko Trinidado ir Tobago rinktinė (38,37), o Jamaikos vyrai liko vos ketvirti (41,24). Pastarosios rinktinės lyderis, buvęs pasaulio rekordininkas Asafa Powellas savo etapo pabaigoje pajuto skausmą kairėje kojoje ir distanciją baigė beveik eidamas.

Estafetę laimėjo ir JAV moterys – 42,40 sek. Čia antros buvo Jamaikos bėgikės – 42,77.

Amerikietė Loren Williams sakė, jog po fiasko olimpiadoje perskaitė daug karčių žodžių savo tinklalapyje. Priminsime, kad Pekine amerikietės pametė lazdelę ir nugalėtojomis tapo rusės. „Pasaulio čempionate Berlyne JAV rinktinė pasistengs atsirevanšuoti ir susigrąžinti greičiausios pasaulio rinktinės vardą“, – pažadėjo uoli interneto komentarų skaitytoja.