Balčiūnaitei iki Lietuvos rekordo pritrūko akimirkos

Savaitgalį Portugalijoje ir Prancūzijoje startavo dvi Lietuvos lengvaatletės. Eglė Balčiūnaitė laimėjo du bėgimus, o Karina Vnukova buvo trečia.
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė / LAF nuotr.
Temos: 1 Bėgimas

Portugalijos U23 amžiaus grupės uždarų patalpų čempionate („Campeonato nacional de esperancas Pista Coberta“) be konkurencijos startavo šioje šalyje stovyklaujanti olimpietė Eglė Balčiūnaitė. Šeštadienį lietuvė laimėjo 400 metrų bėgimą, įveikusi distanciją per 53,73 sekundės. Eglei iki 1983 metais Anos Ambrazienės pasiekto Lietuvos rekordo pritūko vos 0,08 sekundės dalių. Antra ir trečia buvo portugalės Vera Barbosa (55,56 sek.) bei  Catia Nunes (56,06 sek.).

Alfredo Pliadžio nuotr./Karina Vnukova

Sekmadienį 800 metrų distancijoje lietuvės pranašumas prieš konkurentes buvo dar didesnis. E.Balčiūnaitės laikas – 2:07,41. Antra buvo Lidia Sousa – 2:15,95 minutės, trečia – Diana Soares 2:16,03.

Kitą savaitgalį varžybose Portugalijoje su E.Balčiūnaite startuos ir sprinterė Lina Grinčikaitė.

Šuolininkė į aukštį K.Vnukova šeštadienį pasirodė tarptautiniame turnyre Prancūzijoje. Lietuvė pirmuoju bandymu įveikė 1,84 metro aukštį ir liko trečia. Po 1,92 metro peršoko kanadietė Nicole Forrester bei prancūzė Melanie Melfort. Pagal bandymų skaičių nugalėjo Kanados šuolininkė.