Bėgikė Agnė Šerkšnienė Šveicarijoje nustebino – pasiekė antrąjį rezultatą per visą Lietuvos lengvosios atletikos istoriją

Sekmadienį grupė Lietuvos sprinterių dalyvavo Šveicarijoje vykusiose „Resisprint International“ tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose, į kurias susirenka ypač stiprūs trumpų nuotolių bėgikai.
Agnė Šerkšnienė
Agnė Šerkšnienė / Alfredo Pliadžio nuotr.

400 m bėgimą laimėjo Agnė Šerkšnienė, pasiekusi asmeninį rekordą ir antrą rezultatą per Lietuvos lengvosios atletikos istoriją – 51,62 sekundės.

Lietuvos bėgikė aplenkė Munpopo Kabangę (51,67 sek.) iš Zambijos ir brazilę Barbarą Farias de Oliveirą (53,63 sek.).

Vyrų 100 m bėgimo atrankoje Ugnius Savickas savo bėgime buvo pirmas (10,81 sek.), Mantas Rainys – antras (10,86 sek.), o Laurynas Gendvilas – ketvirtas (10,92 sek.). U.Savickas pateko į B finalą, tačiau jame nestartavo, o M.Rainys C finale finišavo septintas (10,88 sek.).

Vyrų estafetiniame 4 po 100 m bėgime Lietuvos komanda (L.Gendvilas, Kostas Skrabulis, U.Savickas, Lukas Gaudutis) finišavo ketvirta – 40,17 sek. Iki šio savaitgalio estafečių reitinge, pagal kurį bus atrinkta 16 Europos čempionato dalyvių, Lietuvos vyrų 4 po 100 m komanda buvo penkiolikta. Deja, po varžybų Šveicarijoje aukščiau pakilti nepavyks – reikėjo bėgti greičiau kaip per 40 sek.

Varžybų pabaigoje Lietuvos sprinteriai dar bėgo 200 m. Aukščiausią, keturioliktą, vietą užėmė K. Skrabulis, laimėjęs ketvirtą bėgimą – 21,73 sekundės. M.Rainio, taip pat laimėjusio savo bėgimą, rezultatas – 21,94 sek., U.Savicko – 22,13 sekundės.