Bekojis bėgikas Oscaras Pistorius – parolimpinių žaidynių čempionas ir pasaulio rekordininkas

Iš pradžių pasiektas pasaulio rekordas, o vėliau ir triumfas 200 metrų bėgimo rungties finale. Viena didžiausių Londono parolimpinių žaidynių žvaigždžių Oscaras Pistorius iškovojo penktąjį aukso medalį savo karjeroje.
Oscaras Pistorius
Oscaras Pistorius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pietų Afrikos bėgikas, kuriam amputuotos abi kojos, buvo greičiausias 200 metrų rungties finale T44 grupėje (sportininkai suskirstomi į grupes pagal negalią).

25-erių O.Pistorius dar atrankoje pagerino pasaulio rekordą, kuomet distanciją įveikė per 21, 30 sek.

Aukso medalį 200 metrų distancijoje, afrikietis laimėjo ir Pekino, ir Atėnų parolimpinėse žaidynėse. Iš viso jo sąskaitoje – jau penki parolimpiniai aukso ir vienas bronzos medalis.

O.Pistorius – vienintelis pasaulyje sportininkas, kuris dalyvavo ir olimpinėse, ir parolimpinėse žaidynėse. Londone bėgikas varžėsi 400 m ir 4x400 m estafetės rungtyse. Priminsime, kad 400 m bėgime jis pateko į pusfinalį, o estafetėje negavo savo šanso pasirodyti, nes iš varžybų pasitraukė jo komandos draugas.

Londono parolimpinėse žaidynėse O.Pistorius dar varžysis 100 m, 400 m ir 4x100 distancijose.