Dar du Lietuvos ėjikai įvykdė olimpinius normatyvus

Dudincuose (Slovakija) šiandien vyko prestižinės „Dudinska 50-ka“ sportinio ėjimo varžybos, priklausančios IAAF „Race Walking Challenge“ ciklui.
Arturas Mastianica
Arturas Mastianica / Dariaus Škarnulio nuotr.

50 km distancijoje startavo 77 ėjikai, tarp jų trys lietuviai, kuriems šios varžybos buvo kartu ir Lietuvos čempionatas. Arturas Mastianica finišavo dvidešimt aštuntas, pagerino asmeninį rekordą ir įvykdė olimpinį normatyvą (4:04:49).

Tadas Šuškevičius po 26 km, o Darius Jezepčikas po 32 km iš distancijos pasitraukė. Nugalėjo lenkas Rafalas Augustynas (3:43:22), antras buvo Suomijos ėjikas Aleksis Ojala (3:46:25), trečias – dar vienas lenkas Adrianas Blockis (3:47:16).

Moterų 20 km ėjime Neringa Aidietytė užėmė septintą vietą (1:31:20). Pirmą kartą tokią distanciją įveikusi Živilė Vaiciukevičiūtė įvykdė olimpinį normatyvą ir pagerino Lietuvos 19-mečių rekordą (1:35:33). Ji finišavo devyniolikta.

Prizininkių trejetas toks: 1.Anna Eleonora Giorgi (ITA) 1:28:05, 2.Erica Rocha de Sena (BRA) 1:28:22, 3. Ana Cabecinha (POR) 1:29:11.

Marius Žiūkas 20 km baigė devintas, jo rezultatas tik 22 sekundėmis blogesnis už asmeninį rekordą (1:22:31). Pirmieji finišavo Tomas Bosworthas (GBR) 1:20:41, Matteo Giupponis (ITA) 1:20:52 ir Ato Ibanezas (SWE) 1:20:54.

Austėja Kavaliauskaitė 5 km nuotolį jaunių grupėje baigė antra (25:00), nusileidusi tik vokietaitei Juliai Richter (24:34).