Didžiojo prizo serija prasidėjo Dakare

Balandžio 18 dieną Senegalo sostinėje Dakare įvyko pirmasis iš 25 pasaulinio „Grand Prix” etapas. Tai vienintelis turnyro etapas Afrikos žemyne, todėl daugelis šio regiono lengvaatlečių būtent čia stengiasi iškovoti įskaitinių taškų, leidžiančių startuoti finalinėse varžybose. Jos vyks rugsėjo 12–13 dienomis Graikijoje, Salonikuose.
JAV rutulio stūmikas Christianas Cantwellis
JAV rutulio stūmikas Christianas Cantwellas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Dakaras Ralis

Be Afrikos atletų, Dakare startavo būrys kitų šalių įžymybių: JAV rutulio stūmikai Christianas Cantwellas (Pekino olimpiados antrosios vietos laimėtojas bei dukart uždarų patalpų pasaulio čempionas) bei Reese Hoffa (pasaulio čempionato Valensijoje sidabro laimėtojas), 2007 metų pasaulio šuolių į aukštį čempionas Donaldas Thomasas, trišuolio olimpinis medalininkas Crisopii Deveci bei kiti.

Būtent amerikiečiai triumfavo rutulio stūmimo rungtyje – nugalėtojas C.Cantewellas pasiekė geriausią šio sezono rezultatą – 21,53 metro. R.Hoffa liko antras – 19,60 m.

Tarp moterų įnirtinga kova vyko tarp Vokietijos stūmikių – nugalėjo Europos uždarų patalpų vicečempionė Denisa Heinrich  (19,19 metro). Antra liko Nadin Klainert – 18,82 m.