2016 08 16 /18:55

Geriausią sezono rezultatą finale pasiekusi Zinaida Sendriūtė užėmė dešimtąją vietą

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse antradienį kovojo tik viena mūsų šalies lengvosios atletikos atstovė. Zinaida Sendriūtė varžėsi disko metimo rungties finale ir atlikus tris bandymus varžybas baigė dešimtoje vietoje. Paskutiniu metimu lietuvė pasiekė geriausią sezono rezultatą – 61,89 m.
Zinaida Sendriūtė Rio olimpinėse žaidynėse liko dešimta
Zinaida Sendriūtė Rio olimpinėse žaidynėse liko dešimta / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmasis mūsų sportininkės metimas nebuvo sėkmingas. Šeštoji finalą pradėjusi sportininkė numetė 58,25 m.

Po pirmosios metimų serijos lietuvė tarp 12 dalyvių buvo dešimta. Kroatės Sandros Perkovič ir kubietės Yaime Perez mėginimai buvo nesėkmingi.

Antruoju bandymu Z.Sendriūtė įrankį nusviedė 59,95 m. Šis rezultatas mūsiškei leido pakilti į devintąją poziciją ir aplenkti vokietę Shanice Craft (58,39).

Įdomu, jog S.Perkovič ir antrasis mėginimas buvo neįskaitytas, tačiau lemiamu trečiuoju bandymu kroatė pasiekė 69,21 m rezultatą ir tapo varžybų lydere.

Trečiasis lietuvės mėginimas buvo 61,89 m. Su geriausiu sezono rezultatu mūsiškė liko dešimtoje vietoje.

Į finalą skuodiškė žengė pirmadienį pasiekusi asmeninį sezono rekordą – 60 m 79 cm.

Atrankos varžybas trikdė lietus ir vėjas. Z.Sendriūtė neslėpė, kad prapliupęs lietus išmušė ją iš vėžių, bet žemaitė džiaugėsi, kad po nesėkmingų pirmų dviejų bandymų ji numetė diską už 60 m žymos.

Pekino olimpinėse žaidynėse 2008 metais Z.Sendriūtė buvo tik 33-čia, o po ketverių metų Londone užėmė aštuntą vietą.

Olimpinės čempionės titulą šioje rungtyje apgynė kroatė S.Perkovič. Vieninteliu – trečiuoju – įskaitytu bandymu kroatė diską numetė 69,21 m ir 2,48 m aplenkė antroje vietoje likusią prancūzę Meliną Robert–Michon.

Bronza atiteko pasaulio čempionei kubietei Deniai Caballero – 65,34 m.