Eglės Balčiūnaitės sugrįžimas į olimpines žaidynes

Pernai metais vykusioje Universiadoje iš Šiaulių kilusi 27 metų bėgikė Eglė Balčiūnaitė 800 m bėgime pasiekusi geriausią savo sezono laiką ir atbėgusi per 2 minutes 0,21 sekundės liko 4-ta, tačiau vietoj medalio sportininkė galėjo džiaugtis olimpiniu kelialapiu į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadą.
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

E.Balčiūnaitė yra daugkartinė Lietuvos čempionė ir rekordininkė. Pagrindinė rungtis – 800 m bėgimas.

Tai ne pirmoji lengvaatletės olimpiada. Sportininkė debiutavo 2008 metais Pekino olimpiadoje. Olimpinių žaidynių debiutantė 800 metrų bėgimo rungtyje teikė daug vilčių. Atrankos bėgime lengvaatletė 800 m nubėgo per 2 min. 0,15 sek. ir 0,74 sek. Šis laikas padėjo prasibrauti į pusfinalį su 9-tu laiku iš 42 dalyvių.

Pusfinalio bėgime E.Balčiūnaitei nepavyko patekti tarp dviejų stipriausių bėgimo dalyvių ir nepateko į finalą.

2012 metais Londono olimpines žaidynes sportininkė praleido dėl traumų.

Kelias į Rio

Pastarieji keturi metai E.Balčiūnaitei buvo labai neprognozuojami. 2013 metais sportininkė Universiadoje Kazanėje, Rusijoje iškovojo bronzą ir 800 metrų atbėgo greičiau nei per dvi minutes (1 min. 59.82 sek.), o 2014 Europos čempionate Ciuriche, Šveicarijoje distanciją įveikė per 2 min. 8.05 sek ir finišavo tik 26-ta.

2015 metai E.Balčiūnaitei buvo sėkmingesni. 2015 metais Pietų Korėjoje vykusioje Universiadoje bėgikė trečią kartą savo karjeroje gavo pakvietimą į vasaros olimpines žaidynes.

Kliūtys prieš olimpiadą

Šiais metais įspūdingų startų bėgikei parodyti dar nepavyko. Praeitais metais sportininkė pakeitė trenerį ir išvyko treniruotis į Šveicariją.

Pavasarį sportininkė buvo patyrusi traumą: jai plyšo kojos raumuo. Atsigauti po tokios traumos ir rodyti maksimalius rezultatus reikia nemažai laiko.

Šių metų Lietuvos lengvosios atletikos čempionate E.Balčiūnaitė nusileido Monikai Elenskai ir finišą pasiekė antra. Distancijoje bėgikė užtruko 2 min. 07.55 sek.

Moterų 800 m bėgimo atrankos varžybose Eglė Balčiūnaitė užėmė 31 vietą. Distanciją ji įveikė per 2 min. 8,14 sek. bei nuo paskutinės kelialapį į pusfinalį iškovojusios varžovės atsiliko kiek daugiau nei 2 sekundėmis.

Trečiadienį lietuvė dalyvaus 800 m distancijos septintame atrankos bėgime. Jo startas – 17.37 val. Lietuvos laiku. Iš viso bus aštuoni atrankos bėgimai, iš kiekvieno į pusfinalį pateks po dvi pirmąsias vietas užėmusias sportininkes, o dar aštuonios pusfinalio dalyvės bus nustatytos pagal jų pasiektus rezultatus.