Bėgikė Diana Lobačevskė įvykdė pasaulio čempionato ir olimpinių žaidynių B normatyvą

Sekmadienį Austrijos sostinėje surengtame tradiciniame maratono bėgime tryliktąją vietą užėmė bei Londono olimpinių žaidynių B lygio ir šių metų pasaulio čempionato Pietų Korėjoje normatyvą įvykdė Diana Lobačevskė. Iš viso bėgime dalyvavo 32 tūkstančiai dalyvių, iš jų 8 tūkstančiai bėgo visą maratono distanciją.
Diana Lobačevske
Diana Lobačevske. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvos stajerės laikas 42 km ir 195 m distancijoje – 2 valandos 40 minučių bei 17 sekundžių.
Tarp moterų Vienos maratono nugalėtoja tapo geriausią karjeros rezultatą pasiekusi etiopė Fate Tola (2:26:21). Ji aplenkė portugalę Aną-Dulcę Felix (2:26:30) bei Kenijos bėgikę Peninah Arusei (2:27:17).

Tarp vyrų triumfavo Kenijos stajeriai, kurių lyderių dešimtuke buvo net devyni. Nugalėjo Johnas Kiprotichas (2:08:29), antrąją vietą užėmė Patrickas Ivuti (2:08:41), o trečias finišavo Evansas Kiplaganas (2:09:22).

Pusės distancijos bėgime nugalėjo pasaulio rekordininkas ir maratono legenda Haile‘as Gebrselassie‘as, kuris buvo paskelbęs, jog traukiasi iš didžiojo sporto, tačiau savo sprendimą pakeitė.