Ėjikė Kristina Saltanovič įvykdė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvą

Šeštadienį Portugalijoje vyko sportinio ėjimo „Grand Prix“ serijos varžybos, kuriose sėkmingai pasirodė dvi Lietuvos lengvaatletės Neringa Aidietytė ir Kristina Saltanovič.
Kristina Saltanovič
Kristina Saltanovič / Alfredo Pliadžio/LAF nuotr.

20 km distanciją N.Aidietytė įveikė per 1 val. 30 min. 40 sek., užėmė šeštą vietą bei pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Šalies rekordininkė per karjerą greičiau žingsniavo vos du kartus ir abu praeitame sezone – pasaulio taurės varžybose Kinijoje bei Lietuvos čempionate Alytuje.

14 vietą tarp 31 sportininkės užėmė K.Saltanovič, kurios rezultatas – 1 val. 34 min. 20 sek. – buvo geresnis nei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvas. Portugalijoje gyvenanti lietuvė prisijungė prie normatyvus anksčiau įvykdžiusių N.Aidietytės, Brigitos Virbalytės-Dimšienės, Mariaus Žiūko ir Mariaus Šavelskio bei tapo penktąja Lietuvos lengvaatlete, iškovojusia teise varžysis Rio de Žaneire.

Po pirmųjų 10 kilometrų N.Aidietytė buvo trečia (45 min. 5 sek.), o K.Saltanovič – 15-a (46 min. 37 sek.).

Varžybų nugalėtoja tapo Kinijos ėjikė Liu Hong, nuotolį įveikusi per 1 val. 27 min. 22 sek. Antra finišavo italė Eleonora Giorgi (1 val. 28 min. 12 sek.) trečia – dar viena Italijos sportininkė Elisa Rigaudo (1 val. 29 min. 15 sek.).

Lietuvos ėjikai ruošiasi gegužės 17 dieną Mursijoje (Ispanija) vyksiančioms Europos sportinio ėjimo taurės varžyboms.