Friedrich irgi peršoko 2 metrus

Europos uždarų patalpų čempionė šuolyje į aukštį, vokietė Ariane Friedrich savaitgalį Karlsruhėje vykusiose varžybose peršoko kartelę 2,00 metro aukštyje. Šiame sezone tai antras rezultatas pasaulyje.
Ariane Friedrich
Ariane Friedrich / „Scanpix“ nuotr.

„BW Bank Meeting”, kurias stebėjo 4500 žiūrovų, A.Friedrich 2 metrų aukštį įveikė trečiuoju bandymu ir kartelės aukščiau nebekėlė. Sezono lydere išliko jos pagrindinė varžovė kroatė Blanka Vlasič, praėjusią savaitę Čekijoje įveikusi 2,01. Antra Vokietijoje liko rusė Viktorija Kliugina, įveikusi 1,92 metro.

Geriausią sezono rezultatą pasaulyje 800 metrų bėgime užfiksavo olimpinis čempionas rusas Jurijus Borzakovskis – nuo šiol jis lygus 1:45,94 minutės. Praėjusį sezoną greičiau už šį laiką pavyko bėgti tik trims sportininkams. Čekas Jakubas Holušas šiame bėgime pasiekė savo šalies rekordą – 1:46,09.

Dar vieną nacionalinį rekordą net du kartus pagerino kitas čekas Petras Svoboda 60 metrų barjeriniame bėgime. Atrankoje jis distaciją įveikė per 7,55, finale – per 7,50 sekundės. Tai antras sezono rezultatas pasaulyje – viena šimtąja sekundės dalimi šiemet bego tik Alesas Hofferis. Šioje distancijoje nacionalinį rekordą pasiekė ir vengras Danielis Kissas – 7,57, nors finale ji sliko paskutinis. Tarp moterų šioje distancijoje greičiausia buvo amerikietė Lolo Jones – 7,90.

Tris rungtis laimėjo Prancūzijos atletai. Šuolio su kartimi sektoriuje net keturi sportininkai įveikė 5,61 metro aukštį, tačiau pagal papildomus rodiklius pergalė atiteko Romainui Mesnilui. Salimas Sdiris laimėjo šuolį į tolį (7,99 – čia pirmas tris vietas skyrė vos po 1 centimetrą), o sprinterė Myriam Soumare – 200 metrų bėgimą (23,20). Pastaroji iškovojo antrą vietą ir 60 metrų distancijoje (7,23 – asmeninis rekordas), kurioje ryškiai dominavo Virginijos salų bėgikė Laverne Jones–Ferrette (7,09). Tarp vyrų 60 metrų takelyje greičiausias buvo Jamaikos atletas Lerone’as Clarke’as – 6,64 sekundės. Nugalėtoją išaiškino fotofinišas, mat tokį pat laiką užfiksavo ir nigerietis Egwero Ogho–Oghene.