2015 03 07 /19:37

Gediminas Grinius su rekordiniu laiku laimėjo 127,5 km kalnų bėgimą „Transgrancanaria“

Ispanijai priklausančioje Gran Kanarijos saloje kas metus vykstančiame 127,5 km kalnų bėgime „Transgrancanaria 2015“ šeštadienį po daugiau nei 14 valandų bėgimo triumfavo lietuvis ultramaratonininkas Gediminas Grinius. Jis sunkiai įsivaizduojamą distanciją įveikė rekordiniu tempu – per 14 val. 23 min. ir 41 sek. Į startą iš viso išbėgo 697 dalyviai.
Varžybų nugalėtojas Gediminas Grinius
Gediminas Grinius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Nuo 2003 metų organizuojamose bėgimo varžybose lietuvis pergalę pasiekė pirmą sykį. Praėjusiais metais šiame bėgime G.Grinius buvo užėmęs 11-ąją vietą.

Papildyta 19:35 val. Šiame bėgime 125 km. distancijoje dalyvavo ir kitas lietuvis Vaidas Žlabys. Varginančiose varžybose sportininkas užtruko 18 valandų, 32 min. ir 33 sek. bei užėmė 36-ąją vietą. Nubėgus 109 km V.Žlabys buvo 35-as, nors maždaug distancijos viduryje, po 67,6 km, užėmė 49 vietą.

Bėgiką G.Grinių galite sekti jo „Facebook“ paskyroje – D2G2 / Gediminas Grinius

G.Griniui už nugaros liko Norvegijos atletas Didrikas Hermansenas ir prancūzas Antoine'as Guillonas. Norvegas nuo lietuvio atsiliko 7 minutėmis, o prancūzas – 16 minučių.

Lietuvis prieš varžybas buvo laikomas vienu trasos favoritų. G.Grinius 2014 metais iškovojo bronzos medalį ilgų nuotolių pasaulio bėgimo taurėje, jam priklauso 100 km. bėgimo Lietuvos rekordas – 7 valandos 7 minutės ir 18 sekundžių. Šiuo metu Lenkijoje gyvenantis sportininkas yra „Inov-8“ bėgikų komandos narys.

Kaip rašo tinklapis irunfar.com, G.Grinius bėgimo varžybose dalyvauja neturėdamas komandos. Tai greičiausiai tenka daryti dėl pinigų trūkumo. Kad sportininkas galėtų dalyvauti 2014 metų pasaulio bėgimo taurės paskutiniame etape Reunjeno saloje Indijos vandenyne, jam reikėjo visos bėgikų bendruomenės pagalbos.

„Transgrancanaria 2015“ bėgimo varžybose sportininkai bėga per Gran Kanarijos salą. Bėgikai gali varžytis keliose distancijose – 17, 32, 44, 83 ir 125 km.

Ilgiausioje lenktynių distancijoje trasą reikia įveikti per ne ilgiau nei 30 valandų. Aukščiausiame taške (82-ajame km) bėgikai pakyla į 1672 m. virš jūros lygio aukštį.