Geležinė ištvermė: Aidas Ardzijauskas laimėjo 10-ies parų bėgimo ultramaratoną JAV

Puikios žinios Lietuvos ultrabėgimo bendruomenę pasiekė iš JAV – Aidas Ardzijauskas laimėjo 10-ies parų bėgimo ultramaratoną.
Aidas Ardzijauskas
Aidas Ardzijauskas / Lietuvos ultrabėgikų draugijos nuotr.

Lietuvis finišavo balandžio 29-ąją Niujorke vykusiame „Self Transcendence Six and Ten Day Races“. Ultramaratono metu nubėgo 667 mylias – 1074 kilometrus.

Šis ultramaratonas vyksta jau aštuonioliktą kartą, jame dalyvauja bėgikai iš viso pasaulio ir visų žemynų. Bėgimas vyksta beveik visa parą Niujorko parke.

Aidas prieš antroje vietoje likusį bėgiką laimėjo įgijęs 21 mylios, t.y. 34 kilometrų pranašumą.

Lietuvis startavo sėkmingai, bet vėliau užklupusi stipri liūtis ir vėjas buvo tikrai nelengvas išbandymas. Trečią parą Aidas buvo nukritęs į šeštąją vietą. Bet didelės valios pastangomis ir sistemingai laikantis plano pavyko atkovoti prarastas pozicijas.

Devintą parą A. Ardzijauskas pasivijo lenktynių lyderį, jį aplenkė ir pradėjo kaupti pergalingą persvarą. Iš viso už ultrabėgiko nugaros liko 29 varžovai.

2014-aisiais Aidas įveikė Jungtines Amerikos Valstijas bėgęs nuo Vakarinės iki Rytinės pakrantės. Startavęs birželio 19 dieną Kalifornijoje, bėgikas truputį daugiau nei per du mėnesius įveikė neįtikėtiną 5000 kilometrų arba 3100 mylių distanciją. Tai didžiausias iki šiol Aido pasiekimas, ankščiau jis yra apibėgęs Gibraltarą, Vatikaną, Lietuvą, o 2013-tais – netgi visą Baltijos jūrą. Tuomet bėgiko kelionė truko 45 dienas, per kurias jis nubėgo 3263 km.