Geriausi „10 km bėgimo taurėje“ – V. Žūsinaitė, A. Skinulis ir V. Dopolskas

Sekmadienį (10.19) Klaipėdoje įvyko septintasis – finalinis – „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurės“ etapas. Jame lietaus nepabūgo nei elitiniai Lietuvos bėgikai, nei bėgimo mėgėjai, varžęsi 2,5 kilometrų FUN RUN, 5 kilometrų ir 10 kilometrų distancijose. Uostamiestyje paaiškėjo etapo, absoliučios ir profesionalų įskaitos nugalėtojai.
Nugalėtojai
Nugalėtojai / Roko Lukoševičiaus nuotr.
Temos: 2 Klaipėda Bėgimas

Etapo nugalėtojais tapo elitiniai Lietuvos bėgikai

Organizuotai bėgimo šventėje dalyvavę „Klaipėdos kovo“ jaunieji regbininkai, Klaipėdos futbolo akademijos auklėtiniai, „Verdenės“ progimnazijos mokiniai ir futbolo klubo „Atlantas“ atstovai išbandė 2,5 kilometrų trasą. Vėliau jie galėjo stebėti pagrindinių distancijų bėgimus.

10 kilometrų trasoje Klaipėdoje nugalėjo visą laiką kartu bėgę Remigijus Kančys (29:28), Justinas Beržanskis (29:29) ir Valdas Dopolskas (29:28). Pastarasis finišo liniją kirto pirmasis iš trijulės ir užėmė pirmąją vietą. Antras Liko „Danske Bank Vilniaus maratone“ triumfavęs R. Kančys, trečias – Europos lengvosios atletikos čempionate dalyvavęs J. Beržanskis.

Moterų grupėje pirmoji finišavo Remalda Kergytė (32:32), antra parbėgo Vaida Žūsinaitė (34:22), trečia finišo liniją kirto Milda Vilčinskaitė (34:22).

5 kilometrus greičiausiai nubėgo Simonas Steponavičius (14:58), Tomas Bizimavičius (15:19) ir Arūnas Vaišvila (16:03). Moterų bėgime greičiausia buvo Vilmantė Gruodytė (18:45), antra parbėgo Veronika Mišina (19:32), trečia – Ramunė Pociuvienė (19:54).

Absoliučioje ir profesionalų įskaitoje geriausi – V. Žūsinaitė, A. Skinulis ir V. Dopolskas

Susumavus visų etapų rezultatus, neabejotinu lyderiu tapo visuose septyniuose taurės etapuose bėgęs Aurimas Skinulis. Antrą vieta absoliučioje įskaitoje užėmė Paulius Bieliūnas, trečias liko Ramūnas Vilčinskas.

Moterų kategorijoje nepralenkiamos „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurės“ varžybose buvo atitinkamai pirmą ir antrą vietą absoliučioje įskaitoje iškovojusios Vaida Žūsinaitė bei Milda Vilčinskaitė. Trečią vietą užėmė Birutė Striukienė.

Profesionalų įskaitoje, kurioje buvo sumuojami penkių geriausių etapų asmeniniai rezultatai, tarp vyrų nugalėjo geriausio šio sezono Lietuvoje maratono rezultato savininkas Valdas Dopolskas. Antras liko Aurimas Skinulis, trečias – Paulius Bieliūnas. Moterų kategorijoje bėgikės išsirikiavo taip pat, kaip ir bendroje įskaitoje: pirma Vaida Žūsinaitė, antra Milda Vilčinskaitė, trečia Birutė Striukienė.

Abiejų įskaitų nugalėtojams atiteko atitinkamai po 1500, 1000 ir 500 litų.

Priminsime, kad „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurės“ varžybos šiais metais vyko Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Vilniuje, Palangoje ir Klaipėdoje. Iš viso jose bėgo apie 3000 dalyvių.