Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Į kovą dėl medalio stosianti Urtė Baikštytė: „Esu aukšta ir liekna – šuoliai į aukštį kaip tik man“

16-metė Urtė Baikštytė žengia Airinės Palšytės pėdomis ir bando garsinti Lietuvą šuolių į aukštį sektoriuje. Europos jaunimo olimpiniame festivalyje puikiai startavusi šiaulietė pirmais bandymais susitvarkė su visais aukščiais ir pirmu rezultatu žengė į finalą. Ten kova prasidės iš naujo, tačiau šuolininkės mama ir trenerė Juzefa Baikštienė tiki, kad kovingo charakterio mergina Lietuvos nenuvils.
Urtė Baikštytė
Urtė Baikštytė / LTOK nuotr.

Atrankoje U.Baikštytė pirmais bandymais įveikė 1,61, 1,65, 1,69 ir 1,72 m aukščius ir užtikrintai žengė į finalą. Finalo nustatytas normatyvas buvo Urtės geriausias rezultatas – 1,75 m, tačiau kartelė taip aukštai iškelta nebuvo, nes kitos dalyvės neįveikė žemesnio aukščio.

„Tikslai yra patys aukščiausi. Urtė yra maksimalistė ir aš manau, kad viskas bus gerai“, – apie tikslus finale kalbėjo sportininkės mama ir trenerė J.Baikštienė.

Šiauliuose tobulėjanti Urtė šeimoje sportinių aukštumų siekia ne viena. Šuolius į aukštį praktikuoja ir jos brolis Juozas, kuris jau yra įveikęs 2,05 m kartelę.

Savo vaikus treniruojanti J.Baikštienė taip pat praėjo sportininkės kelią – buvo daugiakovininkė.

Nuo devynerių metų į aukštį šokinėjanti 16-metė U.Baikštytė šių metų Lietuvos čempionate nusileido tik geriausiai šalies šuolininkei Airinei Palšytei ir trejais metais vyresnei Gintarei Nesteckytei.

Finale jos pagrindinė konkurentė bus rusė Jekaterina Prichodkova, kurios geriausias rezultatas yra 1,79 m.

Šuoliai į aukštį Lietuvoje tikrai kyla į aukštesnį lygį. Vien Airinės Palšytės kokie šuoliai.

„Šuoliai į aukštį Lietuvoje tikrai kyla į aukštesnį lygį. Vien Airinės Palšytės kokie šuoliai. Manau, kad ji gali dar geriau, juk ji dar jauna“, – apie šuolių į aukštį perspektyvas Lietuvoje kalbėjo trenerė.

U.Baikštytė sako, kad apie kitą sporto šaką niekuomet ir negalvojo. Šuolininkės į aukštį kelią padiktavo fiziniai duomenys – 1,80 m mergina sveria 58 kilogramus ir yra puikiai apdovanota siekti aukštumų šioje sporto šakoje.

– Kaip vertinate savo pasirodymą pusfinalyje?

– Vertinu gerai, nes tikėjausi aukštesnės kvalifikacijos. Turėjo būti 1,75 m, bet pakako 1,72 m. Viską padariau pirmaisiais bandymais, todėl labai džiaugiuosi. Gerai šokinėjosi. Šiek tiek karšta, bet esu patenkinta.

– Kas bus pagrindinės varžovės finale?

– Finale viskas prasidės iš naujo ir mes visos lygios. Vienų rezultatai yra aukštesni, kitų žemesni, bet aš nekreipiu į tai dėmesio. Darau, ką reikia, ir viskas.

LTOK nuotr./Urtė Baikštytė
LTOK nuotr./Urtė Baikštytė

– Kaip pradėjote šokinėti į aukštį? Ar mama buvo ta, kuri pastūmėjo?

– Galbūt tai padiktavo duomenys – esu aukšta ir liekna. Nuo pat mažens į maniežą eidavau ir man patiko šokinėti. Manau, prisidėjo ir tai, kad tai graži ir elegantiška sporto šaka. Man tiktai šuoliai į aukštį ir patiko.

– Ar jums dar toli iki Airinės Palšytės?

– Toli, bet aš augu ir viskas yra įmanoma. Jeigu ir toliau protingai sportuosiu ir norėsiu, tai viskas yra įmanoma.

– Kas jums yra šios rungties sportininkės idealas?

– Blanka Vlasič ir Ana Čičerova. Man patinka jų būdas ir nusiteikimas. Ana visada būna labai rami, o Blanka tokia užsivedusi. Jų rezultatai kalba patys už save.

– Kaip jūs pasirengiate startams?

– Man geriau pabūti vienai ir pasiklausyti muzikos. Nereikia man užsivesti, tik nusiraminti. Tuomet viskas būna gerai.

– Ar jūsų neslegia lūkesčiai. Tai pirmos varžybos, kuriose atstovaujate Lietuvai?

– Jaučiasi, kad tai tarptautinės varžybos, daug dalyvių. Tačiau raminu save, kad visi taip pat bijo. Atrankoje nebuvo labai didelio jaudulio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius