Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

IAAF – prieš čempionato sutrumpinimą

Newtrukus kiekvienas falšstartas baigsis diskvalifikacija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Netrukus kiekvienas startas pirma laiko baigsis diskvalifikacija.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šį savaitgalį Berlyne vyko Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos tarybos posėdis, kuriame buvo priimti keli su šio sporto raida susiję esminiai sprendimai.

Visų pirma organizacijos prezidentas Lamine Diackas kategoriškai atmetė idėją sutrumpinti pasaulio čempionatą nuo 9 iki 6 dienų – būtent tokį siūlymą buvo pateikusios kelios televizijos kompanijos. „Aš prieš, – sakė funkcionierius agentūrai DPA. – Pasaulio čempionatas skirtas sportininkams, o ne transliuotojams. Pekino olimpinėse žaidynėse mes matėme, kaip žmonės buvo be galo įsimylėję šią sporto šaką ir ši aistra truko visas devynias varžybų dienas. Mes netrumpinsime nei pasaulio čempionato 2011 metais, nei Londono olimpinių žaidynių lengvosios atletikos varžybų programos.”

Tuo pačiu metu kai kokie pakeitimai, susiję su 2011 metų pasaulio čempionatu, priimti. Jie susiję su turnyro pusfinalių bei finalų laiku, taip pat su tiesioginėmis televizijų transliacijomis. Tad nuo minimo čempionato rungčių pusfinaliai ir finalai vyks atskirai ir nesidubliuos. Tai, ko gero, reiškia, kad vienu metu stadione negalės vykti skirtingų rungčių pusfinaliai ir finalai. Pasak IAAF prezidento L.Diacko, tai skatins jaunimą labiau domėtis šiuo sportu, o pagrindinių rungčių tiesiogines transliacijas galima bus rengti žiūrimiausiu laiku.

Pagrindiniai šios tarybos posėdžio sprendimai susiję su bėgikais. IAAF iš esmės pritarė techninės komisijos siūlymui pakeisti falšstartų reglamentą. Iki šiol, sportininkas po pirmojo falšstarto buvo tik įspėjamas, o diskvalifikacija buvo skiriama pakartotinio klaidingo starto autoriui. Siūloma šią taisyklę panaikinti, ir sportininkus šalinti iš varžybų jau po pirmojo taisyklių pažeidimo. Tokiu būdu siekiama išgyvendinti praktiką, kuomet sportininkai prasižengdavo sąmoningai su tikslu psichologiškai paveikti priešininkus. Taip pat ši naujovė leistų sutaupyti laiko, kurį sportininkai sugaišta iš naujo rikiuodamiesi prie starto linijos. Kiek anksčiau jau buvo paskelbta, jog ši naujovė dar nebus taikoma šių metų pasaulio čempionate Berlyne. Būtent šiame mieste vyksiančiame IAAF kongrese bus galutinai apsispręsta, nuo kada ši naujovė įsigalios.

Taip pakeistas Berlyno pasaulio čempionato maratono rungčių starto laikas. Anksčiau buvo planuojama, jog maratonininkai startuos 11 valandą ryto, tačiau atsižvelgiant į tai, kad startuos ir finišuos ne stadione, o prie Brandenburgo vartų, vyrai startuos 11.45 val. (rugpjūčio 22 dieną), o moterys – 11.15 val. (rugpjūčio 23 dieną)

Komentarai
Temos Berlynas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką