Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Indijos šuolininkei vaikai svarbiau už karjerą

Pasaulio lengvosios atletikos čempionato bronzos medalio laimėtoja šuoliuose į tolį, Indijos sportininkė Anju Bobby George nusprendė, kad būsimasis kūdikis jai yra svarbesnis, nei puikiai besiklostanti sportinė karjera.
Anju Bobby George
Anju Bobby George / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Vaikai Indija

Pirmosios Indijos istorijoje pasaulio čempionato medalį iškovojusios lengvaatletės pirmagimis pasaulį turėtų išvysti birželį. Anju jau informavo savo šalies lengvosios atletikos federaciją, kad nedalyvaus rudenį Delyje vyksiančiose Sandraugos žaidynėse. Tolimesnius sprendimus, susijusius su savo karjera, šuolininkė žada priimti po gimdymo. Azijos čempionė bei Sandraugos žaidynių bronzos laimėtoja į pasaulio šuolininkių elitą pateko 2003 metais, kuomet Paryžiuje vykusiame pasaulio čempionato finale penktuoju bandymu nušoko 6,70 metro ir iškovojo bronzą. „Esu labai laiminga, daledama padovanoti šį medalį savo šaliai”, – tuomet po apdovanojimo sakė A.B.George.

Savo pirmas varžybas indė laimėjo būdama vos ketverių. Tiesa rungtis buvo ne šuolis į tolį, o „lemon and spoon” bėgimas. Vaikai į burną įsikiša po šaukštą, ant kurio dedama citrina, ir bėga – laimi atbėgęs pirmas ir neišmetęs citrinos. Tuyomet mažajai Anji teko treniruotis vos kelias valandas, o kelionė iki pasaulio čempionato medalio truko ilgus penkerius metus.

Sportininkę pirmoji sėkmė šuolio į tolį sektoriuje aplankė 1998 metais, kuomet mergina pradėjo dirbti su treneriu Robertu Bobby George, daugkartiniu šalies čempionu trišuolyje. Vėliau treneris tapo ir sportininkės vyru. B.George – vienas iš aštuonių brolių šeimoje, kurioje sportas buvo itin mėgstamas. Jie visi žaidė vienoje tinklinio komandoje, o Jimmy George tapo tikra garsenybe ne tik Indijoje, tačiau ir Italijoje, kur žaidė daug metų. Deja, 1980 metais jis žuvo autokatastrofoje, o jo vardu Italijoje pavadintas sporto kompleksas.

Praėjus metams po bendrų treniruočių, Anju jau kvalifikavosi į Sidnėjaus olimpines žaidynes tiek šuolyje į tolį, tiek ir trišuolyje. Traumos jai sutrukdė pasirodyti pagal galimybes, tačiau po metų ji pasiekė nacionalinį rekordą, nuskriedama 6,74 metro. Treneris ir sportininkė, supratę, kad indė gali labai daug, į pagalbą pasikvietė ir pasaulio rekordininką Michaelą Powellą. Pastarasis Anju mokė ne tik technikos subtilybių, tačiau ir atsikratyti įtampos svarbiausių startų metu.

A.B.George tapo pirmąja šalies sportininke, kuri pradėjo dirbti su vadybininkais iš užsienio – jos reikalais rūpinosi žmonės, dirbę su Morisu Greenu bei Allen Johnson. Tuomet atsivėrė galimybė startuoti stambiausiuose komerciniuose turnyruose, kur sportininkai iš Azijos buvo ypač laukiami.

Daba A.B.Geroge yra 33 metai, ir sportinė karjera jai tapo ne pagrindiniu užsiėmimu – pats laikas rūpintis būsimais pasaulio čempionatų medalininkais ir medalininkėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius