Justinas Gatlinas pasiekė antrą geriausią sezono rezultatą 200 metrų sprinte

JAV vykstančiose lengvosios atletikos pirmenybėse šeštadienį puikiai startavo į Usaino Bolto sprinto titulus besitaikantis Justinas Gatlinas. Amerikietis pasiekė antrą geriausią sezono rezultatą 200 metrų sprinte.
Justinas Gatlinas
Justinas Gatlinas / „Scanpix“/AP nuotr.

Šiose varžybose tik 200 metrų rungčiai susikoncentravęs 33 metų J.Gatlinas atrankos varžybose distanciją įveikė per 19,92 sek. ir užėmė pirmąją vietą.

Greičiau nei per 20 sek. atstumą įveikė tik dar vienas atletas – Isiah Youngas (19,99).

Šiemet greičiau 200 metrų rungtyje pasaulyje yra bėgęs tik pats J.Gatlinas – gegužę „Deimantinės lygos“ etape Dohoje jis distanciją įveikė per 19,74 sek.

J.Gatlinui šiuo metu priklauso ne tik 200 metrų, bet ir 100 metrų sprinto geriausias sezono rezultatas – 9,74 sek. Trumpesnės distancijos rungtyje jis nedalyvavo, nes jau turi kelialapį į Pasaulio čempionatą, kuris rugpjūtį vyks Pekine.

JAV komandą planetos pirmenybėse sudarys J.Gatlinas, Tysonas Gay, Mike'as Rodgersas ir penktadienį į sprinterių elitą įsiveržęs 19-metis Trayvonas Bromellis.

Pasaulio rekordininkas Usainas Boltas šį sezoną kol kas nerodo geros sportinės formos. Jo geriausias laikas 100 metrų rungtyje 2015 metais yra 10,12 sek., o 200 metrų rungtyje – 20,13 sek.