„Kauno pusmaratonyje“ rekordinis dalyvių skaičius

Savaitgalį Kaunas tapo bėgikų sostine. Šeštadienį bėgimo entuziastai varžėsi „Ąžuolyno bėgime“, o sekmadienį jau tradiciniu tampančiame „Kauno pusmaratonyje“.
Bėgimo akimirkos
Bėgimo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Trečius metus organizuojamas „Kauno pusmaratonis“ sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. Į bėgimus užsiregistravo apie 1 700 bėgikų iš visos Lietuvos.

10 valandą ryto, šalia S. Dariaus ir S. Girėno paminklo starto tiesiojoje stojo 21 km 98 m, estafetės bėgimų ir 10 km bėgikai. Kiek vėliau vyko ir trumpesnių distancijų bėgikų startai.

Vienas bėgimo trasos ratas – 5 kilometrai. Dalyviai bėgantys pusės maratono distanciją turėjo įveikti 4 pilnus ratus ir vieną sutrumpintą distancijos ruožą įrengtą šalia istorinės sporto halės.

„Kauno pusmaratonis“ – nuo 2013 metų organizuojama pavasario bėgimo šventė, kurioje dalyviai varžosi pusės maratono, 10 kilometrų, 5 kilometrų, 500 metrų (vaikų bėgimas) distancijose bei estafetėje 4 po 5 kilometrus. Nelenktyniaujantiems skirtas nemokamas 5 kilometrų FUN RUN bėgimas.

2013 metais vyrų pusės maratono bėgimą laimėjo Antanas Žukauskas (1:14:57). Moterų bėgime pirma finišavo viešnia iš Latvijos Ludmila Joce (1:35:29).

2014 metais pirmąją vietą pagrindinėje varžybų distancijoje iškovojo Tadas Ignatavičius (1:12:06). Tarp moterų nepralenkiamai bėgo Ramunė Kunigėlytė (1:29:42).