Kenijos bėgikas Mosesas Masopas pagerino du pasaulio rekordus

Bėgikas iš Kenijos Mosesas Masopas įrašė savo vardą į lengvosios atletikos istorijos puslapius. IAAF „Deimantinės lygos“ pristatymo varžybose M.Masopas rekordiniu greičiu įveikė 25 000 ir 30 000 m distancijas bei pagerino prieš 30 metų pasiektus planetos rekordus.
Mosesas Mosopas
Mosesas Mosopas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Naujasis pasaulio rekordo savininkas M.Masopas 30 km įveikė per 1 val. 26 min. ir 47.4 sek ir daugiau nei dvejomis minutėmis pagerino 1981-aisias japono Toshihiko Seko pasiektą rekordinį rezultatą (1:29:18.8).

25-erių M.Masopui pakluso to paties japono pasiektas pasaulio rekordas (1:13:55.8) ir trumpesnėje 25 km distancijoje, kurią Kenijos atstovas nubėgo per 1 val. 12 min. ir 25.4 sek.

2005 m. Kenijos bėgikas laimėjo bronzos medalį pasaulio lengvosios atletikos čempionate (10 tūkst. metrų bėgime).

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija abi distancijos oficialiai pripažino kaip pasaulio rekordus.

Penktadienį „Deimantinės lygos“ pristatymo varžybose geriausią Europos rezultatą 10 000 metrų bėgimo istorijoje pasiekė Europos čempionas britas Mo Farahas. Dramatišką pergalę M.Farahas iškovojo distanciją įveikęs per 26 minutes ir 46.57 sek. Jis šešiomis sekundėmis pagerino belgo Mohammedo Mourhito 1999 metais įveiktą laiką (26:52.30).

M.Farahas laikimas rugpjūčio 27 – rugsėjo 4 dienomis Pietų Korėjoje vyksiančio pasaulio lengvosios atletikos čempionato favoritu 10 000 metrų distancijoje.