Kenijos bėgikas tapo Bostono maratono rekordininku

21–erių metų Kenijos bėgikas Robertas Kiprono Cheruiyotas tapo Bostono maratono rekordininku, pirmadienį 114–ojo tradicinio maratono 42 km 195 m distanciją įveikęs per 2 valandas 5 minutes bei 52 sekundes ir tapęs nugalėtoju tarp vyrų.
R.Cheruiyotas tapo Bostono maratono rekordininku
R.Cheruiyotas tapo Bostono maratono rekordininku / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ankstesnis Bostono maratono rekordas – 2 valandos 7 minutes bei 14 sekundžių – priklausė kitam Kenijos stajeriui Robertui Kipkoechui Cheruiyoutui ir buvo užfiksuotas 2006 metais.

Bostono maratono nugalėtojui atiteko 175 tūkst. JAV dolerių čekis, įskaitant 25 tūkst. dolerių sumą už naują trasos rekordą.

Antrąją bei trečiąją vietas tarp vyrų užėmė etiopai – Tekeste Kebede (2:07:23) ir 2009 metų šio maratono nugalėtojas Deriba Merga (2:08:39).

Tarp moterų Bostono maratone triumfavo bei 150 tūkst. dolerių čekio savininke tapo etiopė Teyba Erkesso, aplenkusi rusę Tatjaną Puškariovą bei Saleną Kosgei iš Kenijos.

Bostono maratone dalyvavo daugiau nei 26 tūkst. bėgikų, įskaitant rekordinį moterų būrį – 11 324. Dar mažiausiai 500 stajerių maratono organizatoriai nesulaikė dėl Islandijos ugnikalnio paskleistų vulkaninių dulkių bei atšauktų lėktuvų skrydžių Europoje.