Kergytė įvykdė pasaulio čempionato normatyvą

Maratonininkė Remalda Kergytė maratone Diuseldorfe antroji iš Lietuvos bėgikių įvykdė 2011 metų pasaulio lengvosios atletikos čempionato Pietų Korėjoje normatyvą. Ilgosiose distancijose Europoje savaitgalį varžėsi nemažas būrelis lietuvių.
Ž.Balčiūnaitės ir R.Kergytės bėgimas maratone
Remalda Kergytė įvykdė ir atienančio pasaulio čempionato normatyvą / Artūro Gimžausko nuotr.

Sekmadienį „|Metro Group” maratone Vokietijos Diuseldorfe Remalda Kergytė distanciją įveikė per 2:39,10 valandos, finišavo aštunta ir tapo antrąja Lietuvos maratonininke (po Živilės Balčiūnaitės), įvykdžiusia 2011 metų pasaulio čempionato Korėjoje normatyvą. Tiesa, priminsime, jog Rasa Drazdauskaitė bei Diana Lobačevskė šiemet maratono distancijos dar nebėgo. Tarp vyrų Vokietijoje Remaldos treneris Dainius Šaučikovas finišavo 15 – 2:38,55 valandos. Tarp moterų greičiausia buvo rusė Natalija Volgina (2:30,47), tarp vyrų – makedonas Iaroslavas Musinschis – 2:08,32.

Kitame Vokietijos mieste Hanoveryje „Tul Fly” maratone penkioliktas liko Kęstutis Jankūnas – 2:25,01. Tai buvo geriausias rezultatas tarp europiečių bei greičiausias sezono laikas Lietuvoje. Nugalėjo kenietis Yussufas Sangoka – 2:08,52. Startavo 2082 bėgikai.

Šeštadienį pusės maratono bėgimė Lenkijos Chlemžoje trečią vietą užėmė Petras Pranckūnas – 1:14,50. 25 liko aktorius Rolandas Kazlas – 1:27,00. Tarp moterų Teresė Butkevičiūtė atbėgo 7 – 1:48,13. Sekmadienį tie patys bėgikai dar startavo ir bėgime „Ciechanowas – Opinogora”. 10,3 kilometrų distanciją P.Pranckūnas įveikė per 35,10 minutes ir užėmė 2 vietą. R.Kazlas liko 17 (40,58), T.Bulkevičiūtė – 4 (49,49).