Kozlovas pasiekė jau trečią Lietuvos rekordą

Tarptautiniame lengvosios atletikos turnyre „Ruskaja Zima“ Maskvoje vidutinių nuotolių bėgikas olimpietis Vitalijus Kozlovas pasiekė naują Lietuvos 600 metrų bėgimo rekordą.
Vitalijus Kozlovas
Vitalijus Kozlovas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Vitalijus startavo pirmajame bėgime ir laimėjo, distanciją įveikęs per 1:17,20 minutės. Tai naujas Lietuvos ir šių prestižinių varžybų rekordas, bet jis kiek vėliau buvo pagerintas. Nuo 1988 metų 600 metrų bėgimo rekordas priklausė Rolandui Vasiliauskui (1:17,52), jis, beje, irgi pasiektas varžybose Maskvoje.

Per pastaruosius dvejus metus V.Kozlovas pagerino jau trečią šalies rekordą: 2009 metais sublizgėjo bėgdamas 800 metrų uždarose patalpose, o 2008-aisiais – stadione.

Po antrojo bėgimo paaiškėjo, kad V.Kozlovas „Ruskaja Zima“ liko trečias. Lietuvos atstovas nusileido tik olimpiniam čempionui Jurijui Borzakovskiui iš Rusijos (1:16,02) bei olimpiniam vicečempionui sudaniečiui Ismailui Ahmadui Ismailui (1:16,12).  Už lietuvio nugaros liko Pekino olimpiados 800 metrų bėgimo čempionas Wilfredas Bungei iš Kenijos – 1:17,36.

Iš kitų rezultatų verta paminėti 19-metės rusės Darjos Klišinos pasiekimą šuolio į tolį sektoriuje – 6,87 metro. Tai naujas šalies jaunimo rekordas.

Jelena Isinbajeva, žiemos sezone startavusi pirmą kartą, tenkinosi 4,85 metro aukščiu, visi bandymai įveikti 5,01 bei 5,02 metro buvo nesėkmingi.

Netikėtai baigėsi 800 metrų moterų bėgimas – britė Jennifer Meadows finiše nusileido rusei Marijai Savinovai (2,00,71 prieš 1:59,23). Analogiška situacija susiklostė bėgant 60 metrų su barjerais – amerikietė Lolo Jones į priekį praleido Tatjaną Dektiariovą (8,02 prieš 7,94 sekundės). Ukrainietis Andrejus Makarčiovas į tolį nušoko 8,04 metro. 60 metrų bėgimus laimėjo rusė Julija Kacura (7,20) ir amerikietis Markas Jelksas (6,64), o 3 000 metrų – Juanas van Deventeris iš PAR – 7:49,91 minutės.