Lietuvos lengvaatlečiai veteranai iš Vengrijos grįžta su 14 medalių

Net 14 medalių iškovojo Lietuvos lengvaatlečiai veteranai 2010 metų Europos veteranų lengvosios atletikos čempionate Vengrijoje, teigiama pranešime spaudai.
Lietuvos lengvaalečiai veteranai
Lietuvos lengvaalečiai veteranai / Dalyvių nuotr.

Liepos 14–24 dienomis vyko 2010 m. Europos veteranų lengvosios atletikos čempionatas Vengrijoje. Čempionate dalyvavo 20 Lietuvos atstovų, Sporto veteranų asociacijos „Penki žiedai“ narių. Sporto veteranai startavo šiose rungtyse – rutulio stūmimas, disko metimas, kūjo metimas, svarsčio kėlimas, metimų penkiakovė, šuolis į aukštį, 400 m. bėgimas, dešimtkovė.

Europos čempionate Lietuviai pradžiugino pergalėmis ir pasiektais rezultatais. Iškovoti 1 aukso, 4 sidabro, 9 bronzos medaliai. Nugalėtojais ir prizininkais tapo: Austra Mikelytė, Valda Morkūnienė, Romualdas Jakutis, Janina Lapėnienė, Virginija Šniokienė, Henryh Gulbinovič, Jonas Šiaudinis, Birutė Keršulienė, Linas Kulbokas, Leonardas Varnas, Gintaras Pridotkas, Vladas Zaniauskas. Lietuva pagal iškovotų medalių skaičių tarp 35 valstybių užėmė 29 vietą. Daugiausiai medalių, net 390, laimėjo Vokietijos delegacija.

Pakalbinta Lengvosios atletikos daugiakovininkų klubo „7 ir 10“ prezidentė, Europos čempionato rutulio stūmimo antros vietos laimėtoja, Valda Morkūnienė, pasidžiaugė sportininkų iškovotų medalių gausa: „Nors vargino didėlis karštis ir sportininkai didžiąją dalį laiko praleisdavo stadione, iškovojom 14 medalių. Net tris prizines vietas laimėjo Jonas Šiaudinis. Žinoma labiausiai džiugina Austros Mikelytės (Sporto klubas „Metikas“) iškovotas auksas. Po varžybų aplankėme Budapeštą, laisvą laiką leidome ir jėgas atstatinėjo terminiuose baseinuose, gal tai ir prisidėjo prie mūsų pergalių.“

Lietuvių rezultatai:

Valda Morkūnienė (W45) – 2 vieta – rutulys (12,08 cm.)
Romualdas Jakutis (M40) – 2 vieta –aukštis (1,80 cm)
Janina Lapienienė ( W45) – 3 vieta –rutulys (11,79 cm), 4– vieta – diskas (39.51 cm)
Virginija Šniokienė ( W45) –3 vieta – aukštis (1,48 cm)
Henryk Gulbinovič (M45) – 3 vieta – dešimtkovė (6416 tšk.)
Ina Mikulėnienė ( W45) – 5 vieta – aukštis (1,35 cm)
Ilona Kleizienė (W45) – 7 vieta – rutulys (9,87 cm)
Saulius Svilainis ( M50) – 7 vieta – dešimtkovė (54660 tšk.), 8 – vieta – diskas (43,22 cm)
Kęstutis Buivys ( M45) – 10 vieta – rutulys (11,92 cm)
Audronė Aniulienė (W45) – 11 vieta – rutulys (7,38 cm)
Romutis Anšlauskas ( M45) – 31 vieta – 400m. (1,10,65 s)
Austra Mikelytė ( W40)– 1 vieta – diskas (44,89 cm)
Jonas Šiaudinis (M50)– 2 vieta – metimų penkiakovė (3867 tšk.), 3 vieta – diskas (52,03 cm), 3 vieta – svarstis (17,79 cm)
Birutė Keršulienė (W60) – 3 vieta – rutulys (10,59 cm)
Linas Kulbokas (M45) – 3 vieta – svarstis (14,57 cm)
Leonardas Varnas (M60) – 3 vieta – svarstis (16,97 cm), 8 vieta – kūjis (41,63 cm)
Edvardas Galinis (M45) – 7 vieta – rutulys (12,46 cm)
Aldona Vrubliauskienė (W65) – 10 vieta – rutulys (7,01 cm)
Gintaras Pridotkas (M50) – 3 vieta – svarstis (16,22 cm)
Vladas Zaniauskas ( M60) – 2 vieta – dešimtkovė (6155 tšk.), 13 vieta – rutulys (11,79 cm)