Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos lengvosios atletikos federacija Ž.Balčiūnaitę išteisino, bet varžybose ji dalyvauti dar negalės (papildyta 19.40 val.)

Živilę Balčiūnaitę oro uoste pasitiko būrys gerbėjų ir žurnalistų
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Živilė Balčiūnaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos sudaryta komisija trečiadienio pavakarę nusprendė, kad Europos maratono bėgimo čempione tapusi Živilė Balčiūnaitė yra nekalta dėl jai pateiktų įtarimų.

Federacija nusprendė netaikyti jokių sankcijų sportininkei, kurios organizme po Europos čempionato rastas medžiagų santykis neatitiko tam tikrų reikalavimų. Komisijos sprendimu, trūksta įrodymų, kad sportininkę būtų galima bausti ir jai skirti, pavyzdžiui, diskvalifikaciją.

Būtent toks sprendimas bus išsisųtas tarptautinei lengvosios atletikos federacijai, o koks bus pastarosios verdiktas – kol kas neaišku. Ji gali sutikti su LAF pateiktais argumentais ir sprendimu, gali būti paprašyta papildomų įrodymų.

Jau anksčiau buvo minėta, kad iš Živilės Balčiūnaitės Europos čempionės titulas nėra atimtas. Tiesa, taškas šioje istorijoje dar nepadėtas. Vis dėlto Coliuke vadinama 31 metų bėgikė gali švęsti bent mažytę pergalę – jos pateikti argumentai tėvynėje buvo pripažinti. Tiesa, varžybose dalyvauti ji kol kas negali. Federacijos priimtas sprendimas suspenduoti Ž.Balčiūnaitės sportinę veiklą lieka galioti.

Papildyta 18.50 val. Oficialus Lietuvos lengvosios atletikos federacijos pranešimas

Gruodžio 1 dieną įvyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos Drausmės komisijos posėdis dėl bėgikės Živilės Balčiūnaitės galimo IAAF antidopingo taisyklių pažeidimo. LLAF drausmės komisiją sudarė LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis, LLAF generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva, Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas prof. Povilas Karoblis, LLAF tarybos nariai Evaldas Martinka ir Gediminas Mamkus, Antidopingo agentūros direktorė Ieva Lukošiūtė-Stanikūnienė, olimpinės rinktinės vyr. gydytojas Dalius Barkauskas, Vilniaus sporto medicinos centro gydytoja Diana Baubinienė.

Buvo išklausyti Živilės Balčiūnaitės, trenerio Romo Sausaičio bei jiems atstovaujančio teisininko argumentai, kurie galėtų paneigti IAAF antidopingo taisyklių pažeidimus. Taip pat komisijos nariams buvo pateikta informacija apie papildomus tyrimus, medikų bei teisininkų suformuluotos išvados.

Išklausiusi argumentus ir išnagrinėjusi pateiktas išvadas LLAF Drausmės komisija vienbalsiai nusprendė, kad nepakanka argumentų, įrodančių bėgikės kaltę, už kurią jį turėtų būti diskvalifikuota.  Artimiausiu metu komisijos išvada ir Živilės Balčiūnaitės pateikti medikų bei teisininkų dokumentai bus išsiųsti IAAF medicinos ir antidopingo departamentui. LLAF prašys IAAF Medicinos ir antidopingo departamento įvertinti sportininkės pateiktą informaciją.

Kol LLAF nesulauks IAAF Medicinos ir antidopingo departamento įvertinimo, plačiau tyrimo nekomentuos. Živilės Balčiūnaitės sportinės veiklos suspendavimas išlieka iki galutinio tyrimo pabaigos.

Papildyta 19.40 val. Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiojo gydytojo Daliaus Barkausko komentaru. 

„Mes sutarėme, kad situacijos nekomentuosime, kol gausime galutinius šios istorijos vertinimus. Bet galiu pasakyti, kad tai yra mažytė Živilės ir jos trenerio pergalė. Jeigu IAAF paprašys papildomos informacijos, papildomų tyrimų, jie bus pateikti. Tik bijau, kad šios istorijos tyrimas gali užsitęsti ilgokai. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką