Londono maratone Diana Lobačevskė atbėgo 15-a

Sekmadienį vyko Londono maratonas, laikomas vienu prestižiškiausių pasaulyje. Jame puikia pasirodė Anglijoje šiuo metu gyvenanti Lietuvos bėgikė Diana Lobačevskė, kuri įvykdė pasaulio lengvosios atletikos čempionato Berlyne kvalifikacinį normatyvą.
Finišuoja maratono nugalėtoja Irina Mikitenko
Finišuoja maratono nugalėtoja Irina Mikitenko. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr./Vilniaus maratono nugalėtoja Diana Lobačevskė
Vilniaus maratono nugalėtoja Diana Lobačevskė

Jame pirmą vietą tarp moterų, startavusių bendroje grupėje (neprofesionalių), užėmė Vilniaus maratono laimėtoja Diana Lobačevskė. Ji pasiekė asmeninį rekordą ir įvykdė pasaulio čempionato Berlyne normatyvą (2:38,26). Tarp elito grupės bėgikių greičiau už ją distanciją įveikė tik 14 maratonininkių, tad tarp moterų Dijana liko 15 vietoje. Greičiausia buvo Vokietijai atstovaujanti rusė Irina Mikitenko (2:22,11), antra liko Didžiajai Britanijai atstovaujanti Mara Yamauchi (2:23.12), trečia – Rusijos atletė Lilija Šobukova (2:24,24).

Dianos laikas – 6-as per visą Lietuvos maratono istoriją. Anksčiau lengvosios atletikos specialistams žinoma Maciušonytės pavarde, Diana kurį laiką buvo dingusi iš akiračio. Didžiojoje Britanijoje šiuo metu gyvenanti lietuvė tik  susikosčius palankioms aplinkybėms nusprendė startuoti Vilniaus maratone praėjusių metų rudenį, ir... jį laimėjo. Dabar Diana – Lietuvos nacionalinės rinktinės kandidatė ir visiškai realu, jog ją išvysime pasaulio čempionate Berlyne rugpjūtį. Tiesa, čia startuoti galės tik 3 vienos šalies atstovės, o, be D.Lobačevskės, normatyvus jau yra įvykdžiusios Živilė Balčiūnaitė, Rasa Drazdauskaitė ir Remalda Kergytė

Tarp vyrų Andrius Ramonas taip pat pagerino asmeninį rekordą ir užėmė 77 vietą (2:32,54). Triumfavo Afrikos bėgikai – Samuelis Wajiru iš Kenijos (2:05,10), Tsegaye Kebede iš Etiopijos (2:05,20) bei Jaquadas Gharibas iš Maroko (2:05,27).

Prieš šį maratoną Kenijos bėgikas žadėjo siekti naujo pasaulio rekordo, tačiau iki etiopo Haile Gebreselassie pasiekimo man pritrūko 1,11 minutės. Tarp kitų žemynų atstovų greičiausiai bėgo japonas Atsushi Sato (8 vieta) bei amerikietis Mebas Keflezighi.