Londono maratonas: 8 sekundės iki pasaulio rekordo ir Kenijos bėgikų triumfas

Kenijos maratonininkas Eliudas Kipchoge sekmadienį sėkmingai apgynė Londono maratono nugalėtojo titulą ir buvo per plauką nuo pamušto pasaulio rekordo.
Eliudas Kipchoge
Eliudas Kipchoge / „Scanpix“ nuotr.

31-erių Kenijos atstovas 42,2 kilometro distanciją įveikė per 2 valandas, 3 minutes ir 5 sekundes.

Nuo pasaulio maratono rekordo, kuris priklauso kitam kenijiečiui, E.Kipchoge skyrė vos 8 sekundės.

E.Kipchoge išlieka geriausias pasaulio ilgųjų distancijų bėgikas. Jis laimėjo šešis iš pastarųjų septynių maratonų

Kenijos bėgikas likus trims kilometrams pradėjo tolti nuo Niujorko maratono nugalėtojo Stanley Biwotto.

Beje, nors E.Kipchoge nepavyko pagerinti pasaulio rekordo, jis pamušė Londono Maratono rekordą, priklausiusį Wilsonui Kipsangui, kuris 2014 m. šią distanciją įveikė per 2:04:29.

Moterų maratone triumfavo taip pat Kenijos garbę gynusi Jemima Sumgong. Bėgikė, distanciją įveikusi per 2 valandas 22 minutes ir 58 sekundes, už nugaros paliko praeitų metų nugalėtoją Tigist Tufa iš Etiopijos.