Mantas Šilkauskas tapo JAV studentų žiemos pirmenybių lyderiu septynkovės varžybose

Penktadienį Teksaso valstijoje (JAV) prasidėjo svarbiausios JAV studentų žiemos sezono lengvosios atletikos varžybos – NCAA I diviziono čempionatas. Šiais metais teisę startuoti jame iškovojo ir keletas lietuvių.
Mantas Šilkauskas
Mantas Šilkauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po pirmosios septynkovės varžybų dienos lyderiu tapo Mantas Šilkauskas. Lietuvis laimėjo 60 m bėgimą (6.78) ir šuolius į tolį (7.65, pakartotas asmeninis rekordas), nustūmė rutulį 12.65 m bei įveikė 1.96 m aukštį.

Po keturių rungčių M. Šilkauskas surinko 3347 taškus ir 29 taškais lenkia amerikietė Kurtą Felixą, bei 30 taškų – norvegą Larsą Risę.

Natalijai Piliušinai nepavyko patekti į 1 mylios bėgimo finalininkių dešimtuką. Ji užėmė 11 vietą, tačiau viršijo Lietuvos uždarų patalpų rekordą (4:40.97).

N. Piliušina taip pat bėgo estafetinio bėgimo 1200-400-800-1600 m pirmajame etape ir baigė jį antra (3:21.12), tačiau Oklahomos valstijos universiteto komanda finišavo tik penkta.

Baigė varžybas ir Martynas Jurgilas. Atrankos bėgime jis užėmė penktą vietą (6.74), o bendroje įskaitoje buvo penkioliktas tarp 17-os atletų. Iki finalinio aštuntuko jam pritrūko 0,08 sekundės.
Šuoliuose į aukštį 14 vietą tarp 17-os dalyvių užėmė Monika Jakutytė (1.78).