Maratonai, maratonai...

Šį savaitgalį Paryžiuje ir Roterdame vyko maratono bėgimai, kuriuose nestigo įspūdingų rezultatų. Kenijos bėgikas Ducanas Kibetas pasiekė trečią rezultatą pasaulyje per visą maratono bėgimo istoriją.
Paryžiaus maratono startas
Paryžiaus maratono startas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Roterdamas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Roterdame triumfavo kenijos stajeriai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Roterdame triumfavo Kenijos stajeriai

29 prestižiniame Roterdamo maratone tarp vyrų stipriausi buvo Kenijos stajeriai. Duncanas Kibetas bei Jamesas Kwambai finišavo kartu, jų laikas – 2:04.27 – trečias laikas per visą šios lengvosios atletikos rungties istoriją. Pirmoji vieta pripažinta D.Kibetui. Greičiau yra bėgęs tik Etiopijos stajeris Haile Gebreselassie – 2.03.59 ir 2:04.26 val. Trečias finišavo Abelis Kirui – 2:05.04 val. Viso Kenijos bėgikai užėmė net 9 eilutes pirmajame dešimtuke.

Tarp moterų greičiausia buvo rusė Nailia Julamanova – 2:26.30. Ši bėgikė net 4 minutėmis pagerino savo asmeninį rekordą. Antra liko Lydia Cheromei iš Kenijos (2:28.09), trečia – Adriana Pirtea iš Rumunijos (2:36.36).

Paryžiaus maratonas

33 Paryžiaus maratone startavo per 37000 bėgikų. Tarp vyrų greičiausias buvo kenietis Vincentas Kipruto – 2:05.47. Tai Paryžiaus maratono rekordas. Ankstesnis nuo 2003 metų priklausė jo tautiečiui Mike Roticui (2:06.33). Antras buvo etiopas Bazu Worka (2:06.15), trečias – dar vienas kenietis Davidas Kyiengas (2:06.26). 40 vietą užėmė Latvijos bėgikas Raivis Zakis (2:24.36).

Tarp moterų greičiausia buvo Etiopijos lengvaatletė Astede Bayisa – 2:24.42. Jos tautietė Aselefech Mergia atsiliko 20 sekundžių. Trečia buvo prancūzė Christelle Daunay – 2:25.43.