Martynas Jurgilas pakartojo šalies rekordą

JAV vykusiame NCAA „Big 12" konferencijos čempionate Kanzase studijuojantis lietuvis Martynas Jurgilas pakartojo 100 metrų bėgimo šalies rekordą.
Martynas Jurgilas
Martynas Jurgilas / Asmeninio archyvo nuotr.

Atrankos bėgime buvęs Alekso Stanislovaičio, o dabar Clifo Rovelto auklėtinis pakartojo Kastyčio Klimo Lietuvos rekordą, pasiektą dar 1992 metais, – 10,33 sekundės. Jis laimėjo savo bėgimą ir kaip geriausias tądien pateko į finalą. Finale Martynas distanciją įveikė per 10,37 sekundės ir finišavo penktas. Tai ir geriausi šalies sezono rezultatai.

Nesėkmingai baigėsi varžybos Mantui Šilkauskui. Po pirmosios dešimtkovės dienos jis buvo antras (100 m bėgimas – 10,62; tolis –  7,19 m; rutulys – 11,70 m; aukštis – 1,98 m; 400 m bėgimas – 49,63 sek.), tačiau šeštasis barjeras bėgant 110 m nutraukė jo tolesnį pasirodymą.

Kitam daugiakovininkui Tomui Kirieliui dauguma rungčių buvo sėkmingos, tačiau prastas rezultatas disko metimo sektoriuje ir neįveiktas pradinis (3,50 metro) aukštis šokant su kartimi leido užimti tik devintą vietą. Jis surinko 6 129 taškus (11,50–6,39–13,12–2,04–52,48–15,98–30,31–0–59,69–5:02,55) taškus.

Blūmingtone surengtame „Big Ten“ čempionate Eglė Staišiūnaitė 400 metrų barjerinio bėgimo varžybose užėmė ketvirtą vietą (58,59 sek. – asmeninis rekordas), o 100 metrų su barjerais įveikė šešta (13,85 sek. atrankos rezultatas – 13,83 sek.).